Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stryków
#16
Dobra dowiem się najpierw formalnie czy na pewno pozwolą na przeszukanie terenu na autostradzie. Powinni bo mają gratisowe sprawdzenie czy coś im nie wstrzyma inwestycji.
Tak się złożyło, że w zeszłym tygodniu wykopaliśmy im ciekawe palenisko pradziejowe na drodze technologicznej, więc wiedzą że coś może być. Rejon tego właśnie paleniska chciałbym sprawdzić.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#17
Trochę paskudne terminy ;-) Ale cóż :-D . Mam pytanie odnośnie Turku. Wykopaliska są w samym mieście, na obrzeżach czy też w tej lokalizacji wiejskiej (Koźmin-Głowy)? I jaki to jest teren? Las, pole, industrial czy poszukiwania podwodne :lol: ?
Może by sie udało (nie daję gwarancji) razem z kumplem podjechać np. w sobotę (za 2 tygodnie), ale tylko na powiedzmy kilka godzin bo to mój jedyny transport do Łodzi i nie może mi uciec. Przy okazji (za wkupne w paliwo) moglibysmy zabrac jeszcze 2 osoby (pełnoletnie :-D ).
Pozdrawiam
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#18
no dobra to przyszła sobota tj 20.10.07r pisał by sie ktoś na wykopki ??
Odpowiedz
#19
Ja jesli moge to tez sie oczywiscie pisze Big Grin Tylko nie w najblizszy weekend bo na litwe wyjezdzamTongueP
Odpowiedz
#20
Vaderian napisał(a):Mam pytanie odnośnie Turku. Wykopaliska są w samym mieście, na obrzeżach czy też w tej lokalizacji wiejskiej (Koźmin-Głowy)? I jaki to jest teren? Las, pole, industrial czy poszukiwania podwodne :lol: ?
:lol: :lol: :mrgreen:
Na obszarze wsi Głowy. Teren uprawiany rolniczo (pola orne oraz pastwisko). Dostęp bardzo dobry, dojazd również.

[ Dodano: 2007-10-16, 21:58 ]
Wspólne poszukiwania pod Turkiem odbędą się najprawdopodobniej 27.10.2007 . Szansa na wcześniejszy termin jest bardzo mała.

Jak pisałem wyżej może będzie istniała możliwość noclegu (warunki mogą być spartańskie). Jeśli uda się załatwić bazę to nie wykluczam rozpoczęcia prac w piątek 26.10 z tymi chętnymi, którzy mają czas w tygodniu.
Dla zainteresowanych wyjaśniam, że badania będą miały następujący przebieg: przeszukanie terenu - oczyszczenie z metali w strefie przypowierzchniowej, prospekcja geofizyczna stanowiska, a następnie wykopy sondażowe dla zweryfikowania danych geofizycznych.

PS.
Proszę o zgłaszanie się chętnych. Postaram się stworzyć listę.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#21
Wstępnie sie pisze na cały weekend , 20 i 21 też mi odpowiada (nawet bardzo).
Czy szczegóły spotkania będą na forum czy na priw.?
Czy to inwestycja pod kopalnie jeśli można spytać?
Odpowiedz
#22
Witam mister resty!
Szczegóły podam na Forum. Badania są oficjalne i nie ma się czego bać :wypas: A współpraca archeologiczno-poszukiwawcza mam nadzieję, że wyjdzie wszystkim na dobre ;-)
Myślę, że we wtorek-środę będę wiedział już czy będzie kwatera, czy też wypad będzie z konieczności jednodniowy.

A odnośnie zagadnień pozalogistycznych, to ciekawość wszyscy chętni zaspokoją na miejscu.

Do badań deklarują się:
1. resty
2. ?
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#23
Mnie już masz na liście :-P
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#24
Sac też będzie z Kacprem, który zasmakował grzebania w ziemi podczas pikniku w Biskupinie - zgłaszał się do wszystkich konkursów - nawet rysował znalezione przez siebie kawałki ceramiki :-D strasznie był napalony
Sac
We're Colonel Johnson's Troopers
We're fighters of the Night
We're dirty sonsabitches
We'd rather fu ck than fight!
Hi-Dee, Hi-Dee, Christ Almighty,
Who in the Hell are WE?
Rim-Ram, Gawd Damn, Parachute Infantry
Odpowiedz
#25
Ja rozumiem że to ma byc planowe i sysytematyczne przeszukanie terenu.
Czy możesz określić rodzaj terenu ?
Chodzi mi tu o to czy to jest łąka , ugory czy przeorane pole?
Czy sznurki i paliki zapewniasz czy trzeba sie samemu wyposażyć ?
I jeszcze jedno pytanko:
Co będzie ze znalezionymi przez nas 'boratynkami"?
Te tereny obfituja w takie fanty , a wiadomo że muzea raczej nie są zainteresowane ich pozyskaniem.
Wartyść materialna też znikoma.
Czy jak je poopisujesz :-) to bedziemy je mogli zachowć , czy wszystko idzie do magazynu? :dontgetit:

[ Dodano: 2007-10-19, 10:05 ]
Proponuje też zakończyć ten wątek w tym poście bo nie odpowiada tematowi i rozpocząć nowy bo Stryków a okolice turku to jest pare kilosów :-D
Odpowiedz
#26
otworzyłem nowy wątek o Turkach.
...chmm..
..o Turku :wypas:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#27
A ja mam pytanie co ze Strykowem??Czy istnieje możliwość wzięcia udziału w badaniach(jakie terminy wchodzą w grę)??Bardzo chciałem jechać do turku ale zmienili mi grafik i musiałem jechać do pracy (o czym napisałem).Pozdrawiam
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#28
W Strykowie nie ma badań. Gdyby pogoda była lepsza... Aura nie zachęca do poszukiwania roboty :-D
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#29
Może na wiosnę coś się :construction: ruszy?
A jak by co to nas zaprosisz do współpracy?
Odpowiedz
#30
umówiłem się na mały rekonesans z wykonawcą autostrady ale pogoda zabiła inicjatywę. Jutro jadę pod Turek i aż mi skóra cierpnie na grzbiecie jak patrzę na prognozy :chop:
jeśli będzie znowu taka możliwość to ogłoszę na forum datę ewentualnego wstępu na teren pod Strykowem. Jednak uprzedzam, że będzie to zapewne tylko pojedynczy dzień, bo musi być uzgodniony z kierownictwem budowy.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości