Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wieszak
#1
Czy ktoś z Was ma pomysł na datowanie tego oto wieszaka? Kiedy w Łodzi były 4 cyfrowe numery telefonów?
Pełen napis brzmi: "Konfekcja damska i męska - J. Bromberg, Łódź, Plac Wolności 5. Tel. 60-49"


Załączone pliki Miniatury
   
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#2
Czterocyfrowe były dawno temu...bardzo dawno Tongue Jak ja się urodziłem to były sześcio więc wiesz Tongue moze zadzwon pod ten numer i sie spytaj Tongue
Odpowiedz
#3
Ja pamiętam jeszcze 5-cio cyfrowe nr tel. Natomiast wieszak może równie dobrze pochodzić z lat 30-tych jak i 40-tych (końcówka). Zdaje się, że BUŁ i Biblioteka Woj. dysponuję książkami telefonicznymi zarówno przed jak i po wojennymi.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#4
Wieszak musi być późniejszy niż 1918 bo od tego roku rynek został nazwany Placem Wolności. Nazwisko BROMBERG wskazuje na pochodzenie Niemieckie lub Żydowskie. Podejżewam, że po II wojnie nie uświadczylibysmy w Łodzi zakładu z włascicielem o takim nazwisku. Czyli mamy przedział 1918 - 1939.
Stawiam na Tolka... nie, na lata 30te.
Pozdrawiam
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#5
Dziś w pracy podpytałem kilka osób i wiem na pewno, że na początku lat 60-tych były numery 5-cyfrowe. Sprawdziłem w książce (na www) tel z Białegostoku z 1938 roku i tam są i 3 i 4-cyfrowe. Trzeba by wpaść do BUŁ-y i sprawdzić w łódzkiej książce tylko czasu bark. Ech, gdziesz wy jesteście studenckie lata?
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości