Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walki w Woli Cyrusowej
#1
Pewnie kazdy wie o jaka bitwe chodzi ,jestem ciekawy czy ktos z was bywa tam czasami i czy jeszcze mozna sie spodziewac ze cos sie znajdzie jeszcze w ziemi. Jak tak to w ktorej czesci lasu najlepiej szukac - z gory wielkie dzieki. Wybieram sie w najblizszym czasie w to miejsce i mam nadzieje ze cos ciekawego sie znajdzie
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Może ktoś poda ci miejscówkę, choć wątpię.
prędzej odeślą cię tam, gdzie i ja bym odesłał - do biblioteki.
Odpowiedz
#3
Zle mnie zrozumiales, nie potrzebuje biblioteki,wiem dokladnie gdzie jest ten las , nawet rozmawialem z kobieta ,ktora pamieta wrzesien 1939 .Chcialem tylko porozmawiac o tym miejscu nic wiecej .....ale widze ze na Ciebie raczej nie mozna liczyc
Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
W tym zakresie regionalnym - fakt, nie możesz, bo kompletnie go nie znam.
Odpowiedz
#5
Nie wróżę Ci sukcesów w tym lesie, ale przy odrobinie szczęścia łuseczek kilka nazbierasz. Swego czasu w niedziele i dni wolne od pracy można było spotkać tam nawet po 10 i więcej poszukiwaczy.
Nie spodziewaj się, że ktoś poda Ci dokładne namiary że np. najlepiej szukać w trzecim dukcie po lewej albo w okolicach cmentarza (lokalizacje przykładowe i nie należy ich brać na poważnie), każdy strzeże swoich miejscówek jak źrenicy oka. Jedyne co Ci pozostaje to mozolne przedzieranie się przez krzaki, walka z komarami i kleszczami, tysiące przedeptanych metrów tego lasu, a być może coś znajdziesz. A las ciekawy nawet bardzo, przekrój historyczny od 1863 do 1960. Owocnych poszukiwań!
Op.
Ps. pozostaw to miejsce w takim stanie jak je zastałeś.
A tutaj masz krótki opis bitwy <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.wpk.p.lodz.pl/~bolas/main/bitwy/wolacyrusowa/wola.htm">http://www.wpk.p.lodz.pl/~bolas/main/bi ... a/wola.htm</a><!-- m -->
Odpowiedz
#6
Wielkie dzieki za opis , mam ten opis w GO Piotrkow. Szukam juz od kilku ladnych lat wiec nie przypuszczalem nawet ze ktos mi powie gdzie szukac , bo tak naprawde nigdy nie wiadomo gdzie co sie znajdzie.Co do tego lasu to trudo sie szuka przez jezyny ktore sa chyba wszedzieSmile ale to i moze dobrze wieksza szansa ze cos sie trafi . Zgadzam sie z Toba ze przy naszym hobby cierpliwosc i dokladnosc jest wskazana Smile
P.S
Zawsze staram sie zostawiac miejsca w takim stanie jak zastalem , bez obawy
Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
Jeśli interesuje Cię ta bitwa w innych książkach niż tylko GO Piotrków, to polecam:
"Od konia i armaty do spadochronu" Kamińskiego
"W żołnierskim siodle" Piotrowskiego
"Od Gór Borowskich do Zakroczymia" Czyżewski
Jak mi się coś przypomni jeszcze to dam znać.
MJ
Odpowiedz
#8
wielkie dzieki , interesuje mnie cala II wojna a w szczegolnosci wrzesien 1939
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości