Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sen taki, rusko - białoruski
#1
No własnie, dziwna sprawa. Sen miałem, dziwny bo dziwny i nie warty opowiadania ale przyśniło mi sie słowo pisane cyrylicą. Słowo to: "жмук". Męczy mnie to cholerstwo bo nijak nie rozumiem co ono oznacza. Nawet nie wiem czy to po rosyjsku. Wpisane w googlach dało sporo rezultatów, duzo na stronach białoruskich. Ale niestety słowniki online odmówiły współpracy :lol: . Może to jakieś słowo dźwiekonasladowcze? Może ktoś wie?

Pozdrawiam
Vaderian
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#2
Kolega zza wschodniej granicy wybałuszył oczy na tego "żmuka". Nie ma pojęcia o co chodzi. Podeślij może jakiś szerszy kontekst - kawałek tekstu czy link ... bez tego ciężko coś wymyślić ...
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#3
Tu przykład rozmowy na forum (to raczej nie konkurencja :mrgreen: )
<!-- m --><a class="postlink" href="http://transurfing.102x.net/forum/viewtopic.php?p=142248&sid=cb7bed07bc6b362fd7c7a1bff8268b90">http://transurfing.102x.net/forum/viewt ... bff8268b90</a><!-- m -->
Tu rozmowa na temat tego słowa :lol: (wypowiedzi 2 userów). Może to cos pomoże bo ja juz za dużo zapomniałem ze szprechania cyrylicą :lol:

Pozdrawiam
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#4
ze słowem „żmuk” zetknąłem się w znaczeniu „gniot” - (o filmie). Na pewno pochodzi od „żat, sżimat'” - ściskać, zgniatać. To także coś w rodzaju ściśniętego pęczka czegoś - przewodów, słomy, np. „żmuk siena”
Odpowiedz
#5
No, no... teraz to ciekawie wyszło :lol: A już tłumaczę czemu.
(Kawałek snu) - Spiker w telewizji, taki z lat 70, bo wydaje mi sie, ze obraz był c/b zapowiada film (oni lubili opowiadac film razem z pointą, zeby wszyscy zrozumieli o co chodziło autorowi)... film ma nosić tytuł "Sołdat". Film sie zaczyna, ale ja na ekranie zamiast Sołdata widzę własnie napis ŻMUK- :lol:
W znaczeniu "gniot", całkiem całkiem to sie układa :lol:
Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tak błahą sprawą.
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#6
Sny bywają prorocze...a noż widelec ucho od śledzia za kilka miechów wyjdzie kolejny wojenny film o rzekomym tytule...chyba ze taki juz byl...i nie bedzie trzeba isc do kina na to, bo opinia bedzie znana :wypas:
Vaderian dzieki za sny Smile mogles wyśnić katyn troche wczesniej :-D
Odpowiedz
#7
jeśli przyśnił Ci się żmuk w znaczeniu snopka - to dobry znak wg sennika, oznacza obfitość. A filmowo... Zależy, co leciało w TV wieczorem tego dnia. W tv są przeważnie same żmuki, więc mózg we śnie przetrwaił i ocenił oglądane dzieło :-D
Tylko, broń Boże, nie śnij, że chodzisz boso po piasku. Według autentycznego sennika egipskiego (zapisanego hieroglifami w słynnek Księdze Umarłych) oznacza to, że zostaniesz pożarty przez krokodyla :-)
Odpowiedz
#8
Krokodyla...zwłaszcza jeśli to był film o białym krokodylu wychodzącym z kibla...taki amerykański stereotyp...nie wiem czemu, ale dali to w kilku filmach :|
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości