Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czas się przywitać.
#1
Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.

Od kilku lat mieszkam w Pabianicach i ostatnio zafascynowała mnie Operacja Łódzka 1914.
Z racji tego, że jestem urzędnikiem samorządowym odpowiadającym m.in za kulturę i zabytki (w tym cmentarze), bardzo bym chciał włączyć naszą jednostkę w projekt upamiętnienia Bitwy.
Mam nadzieję że z Waszą wiedzą i pomocą uda mi się tego dokonać.

Mój wolny czas (a jest go niestety coraz mniej) dzielę pomiędzy taternictwo jaskiniowe, fotografię i oczywiście historię.
Odpowiedz
#2
Witam!
Taternictwo!! extra! Uwielbiam jaskinie, skałki, góry. Szkoda że już jakieś 5 lat nie wpinałem się :-(

Bitwa jest dla wszystkich. Myślę, że Pabianice jako duże miasto mają spore potrzeby i możliwości, a wykorzystanie Bitwy przynieść może dobre owoce. Oczywiście wyników należy się spodziewać proporcjonalnie do wkładu i zaangażowania!
Życzę owocnej współpracy sukcesów!

W razie potrzeby mogę pomóc w sprawach historii i archeologii - przy planowaniu, konsultacjach, audycie czy robiąc interwencję, badania. Ostatnio jest moda i "przyjazna ekonomia" dla działań w kierunku ochrony i promocji historii, archeologii i ochrony zabytków.

Pozdrawiam
Archeo
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#3
Witamy na forum :cwaniak: :mrgreen:
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#4
Witaj Archeo.
Co prawda mieszkam w mieście Pabianice ale pracuję w gminie Pabianice, czyli "mój" teren to Pawlikowice(bez cmentarza wojennego), Rydzyny, Wysieradz, Piątkowisko, Porszewice, Okołowice, Górka Pabianicka itd.

Co do jaskiń, to może uda sie kiedyś wspólnie wyskoczyć na krótką akcję do Koralowej albo do Studniska – Sokole Góry całkiem blisko...

Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
Witam .Mam nadzieję ,że współpraca z forum będzie owocna. :hurra:
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#6
byłem i w Koralowej i Studnisku. Spora przyjemność szczególnie podczas zjazdu do tej drugiej!
Pozdrawiam
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#7
Cześć
Odpowiedz
#8
:hi:
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#9
Kolejny mój człowiek!

Pozdrawiam
Wielki, zły Buc

[Obrazek: walenie_konia.png]
Odpowiedz
#10
Witam serdecznie :wypas: :hi:
Odpowiedz
#11
Witam ziomka Smile
Odpowiedz
#12
:-D Witam !!
Odpowiedz
#13
Siemka Big Grin :wypas: :clap:
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#14
Witamy w naszych skromnych progach Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości