Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niemiecka puszka od maski do id.
#1
Kupiełem ją pare lat temu za 8 zł. Wygląda mi na jakąś obrone cywilną ale z takim typem się nie spotkałem . Stan jak widac b dobry . Od spodu zachował się podpis właściciela . :mrgreen:
Pzdr


Załączone pliki Miniatury
               
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#2
Na fotkach widywałem takie puch! w Niemczyźnie nie siedzę ale obstawiam początek lat 30-tych, może i wcześniej. Z tego co pamiętam od 1917r. Niemcy zaczęli stosować puszki na maski p.gas.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#3
witaj ta pucha jest wojskowa tzw z wysokim deklem to wczesniejszy typ od tych z niskim pzdr
Odpowiedz
#4
Witam

Musze zmartwic szanowne grono. Akurat ta puszka jest powojenna. Maska co prawda wzorem jest M37, ale tego typu pojemniki pojawiły się na początku lat 50. XX wieku.

A nazywa się to: Leder B-Maske von Draeger,1951

Pozdrawiam
Sturmvogel


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#5
Rzuciłem ta puszkę w kąt i zapomniałem o niej. Dzisiaj wyciągnął ją brat i zauważył coś co nie pasuje jeśli ta puszka jest powojenna a mianowicie wytłoczona datę 1934 w zaznaczonym przeze mnie miejscu.

Pzdr


Załączone pliki Miniatury
   
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#6
a ja bym powiedział ze puszki z wysokim Deklem Używały wcześniej jednostki motocyklowe Zmotoryzowane

kiedyś sie spotkałem z taką i tak była opisana ze to puszka dla oddziałów zmotoryzowanych :-> :-P :construction: :clover: :closedeyes:

Poprawcie mnie jeśli sie mylę ale na pewno .mam nieco racji Smile
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#7
Z tej samej stronki z której korzystał Piotrek :-) A według mnie będzie to jednak ta puszka : " Leder B-Maske von Draeger mit RG, Ausatemventil von Auer und runden Trifolium- glaesern, urspruenglich Industrieschutzmaske, hier mit Kampfstoff-Filter 455 von Draeger und Reichswehrbuechse als Luftschutzmaske fuer den aktiven Luftschutz.
Maske um 1930, Filter 1940, Buechse um 1930."


Załączone pliki Miniatury
   
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#8
Zatem "proglem" rozwiązany - przyznaję się do błędu :mrgreen: :-D

Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości