Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pociska kal. około 11 mm
#1
Mam coś takiego, ktoś mi zasugerował, że jest to pocisk systemu czy też do karabinu Werndla wz. 1867(i kolejne wersje) kal. 11,15 mm. Ale moje mądre książki milczą w tym temacie. Może ktoś go zidentyfikuje?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Mógłbyś podać wymiary?

Ironrat
Odpowiedz
#3
Z uwagi na to, że pocisk jest zniekształcony to w zależności jak mierzę wychodzi 15 mm i 14,5 mm wysokość 20,8 mm
Pozdr MJ
Odpowiedz
#4
Przeglądałem ,,Amunicje wojskową 1840-1870'' ale ciężko coś dopasować.Podchodzi wymiarami kb.Enfield, kal. .0,577, USA ale czy to możliwe?Kalibrowo pasuje też 6-liniowy kb. syst.Minie wz.1856,Rosja .Sprawdź dno,czy jest wklęsłe i jaki jest tego kształt.Może to coś wyjaśni.
Odpowiedz
#5
Ok załączam dodatkowe fotografie nie są może najlepszej jakości ale coś na niech widać. Góra pocisku jest płaska co sugerowałoby że pochodzi z broni ładowanej odprzodkowo (spłaszczenie od upychania), przemawia za tym również to, że pocisk jest "pusty" w środku. Trochę zmyliła mnie ilustracja z ksiązki "Sprawoćnik pa strełkawomu arużju" A.B. Żuka fotkę z tej ksiązki również załączam (chodzi o pocisk podpisany lit. D) dla nie znających rosyjskiego alfabetu pierwszy z prawej, z tym że on nie jest "pusty" w środku. Z drugiej zaś strony może się okazać że to jakiś pocisk myśliwski.
Pozdr MJ


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#6
Pocisk systemu Minie kalibru 14.5 mm. Stosowany w szeregu broni gwintowanej ładowanej odprzodowo.
Z racji faktu że pocisk jest strzelony wymiary są zafałszowane. Pocisk powinien kończyć się ostrołukowo i całkowita jego wyskość wynosić 26,5mm.

Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości