Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cmenatarze-wzmianka o nas.
#1
Witam ostatnio natknołem się na taka oto strone

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.komunalny.pl/index.php?name=archive&op=show&id=7825">http://www.komunalny.pl/index.php?name= ... ow&id=7825</a><!-- m -->

Przedstawia problem zapomnianych cmentarzy z okresu I wojny.Ciekawostką jest to iż jest tam wzmianka o nas.W akapicie współczesne działania.

Cytuje:
''Wiele dobrego robią również członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego „Grupa Łódź”. Z ich inicjatywy co jakiś czas organizowane są akcje sprzątania i porządkowania cmentarzy. Ostatnio takie działania podjęto na cmentarzach wojskowych w miejscowościach: Poćwiardówka, Wiączyń Dolny i Małczew. Ogromną szansą na polepszenie sytuacji cmentarzy z okresu I wojny światowej jest ostatnie przedsięwzięcie zwane „klastrem regionalnym”, zainicjowane przez naukowców, publicystów oraz lokalne stowarzyszenia, pasjonatów, historyków, a także przez władze samorządowe Koluszek i Brzezin. Głównym celem projektu jest przede wszystkim promocja Operacji Łódzkiej 1914, również na skalę międzynarodową. Ze względu na wielonarodowościowy charakter bitwy do współpracy zaproszono takie państwa jak Niemcy, Rosja, Austria, Węgry i Ukraina.''

Blanka Gosik
Uniwersytet Łódzki,
Instytut Geografii Miast i Turyzmu
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#2
Miłe, że ktoś nas docenia. :wypas:
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#3
Faktycznie miłe uczucie :-D
Miejmy nadzieję że nasze działania będą szerzej rozpropagowane i "władza" zrozumie, że my nie wandale ino dobre ludzie... :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz
#4
Ja też znalazłem ten artykuł jakiś czas temu, jak robiłem archiwum internetowych publikacji i wzmianek o SEH GŁ.
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#5
Im więcej tego typu artykułów tym szybcie zmieni się nastawienie władz i policji do poszukiwaczy .
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#6
Wow mój dawny wydział obudził się i zobaczył że coś ktoś robi. Niesłychane... Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości