Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki wykrywacz
#1
Wiem ,że dla wielu na forum ten temat jest nudny i oklepany .Ale może jednak znajdziecie odrobinę wyrozumialości dla początkującego .Mam zamiar kupić jakiś wykrywacz, ale jestem w rozterce.Naczytalem się w internecie o rożnych wykrywkach tak ,że teraz zgłupiałem kompletnie.Zastanawiam się nad Rutusem solaris, ACE 250,i HS3.Moze moglibyście podpowiedzieć mi i coś doradzić.
Odpowiedz
#2
Po pierwsze to kurde jak mozesz zastanawiac sie pomiedzy rutusem-ace250/150 a HS3 Big GrinTongue Zdecyduj sie czego chcesz szukac Tongue rutusem i ace 250/150 to raczej tylko monetki , guziczki i tp czyli drobnice wylapiesz i sa ty wykrywacze typowo na drobnice Big Grin a HS-3 to juz jest sprzet na militarke czyli grubsze fanty . Ja osobiscie polecam ci ace 250 Tongue Super wykrywacz do kogos kto zaczyna przygode z wykrywaczami Big Grin sam osobiscie wybralem ace 250 jako swoja pierwsza piszczale i nie zaluje Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Z tym rutusem to bym polemizował.Znam osoby które chwalą sobie ten sprzęt także na militarke.Osobiście odradziłem smętka świstakowi z tego powodu iż na początek musiałbyś mieć do niego swoistego mentora (Pozdrawiam JagodeSmilei duzo cierpliwości.Nie mniej jednak smętkiem przy odrobinie wprawy także wyłapiesz drobniejsze przedmioty (z powodzeniem znajduje nim drobnice).Jednak nie licz na takie efekty w tej katygorii jak np:ace 250.Z jednego prostego powodu, dyskryminacja.W Ace prosta i przejrzysta w smętku występuje, jednak na innych zasadach (nie będę sie tu rozpisywał ponieważ temat w necie popularny i obszerny).Jeśli chodzi o militarkę to na smętka nie ma co narzekać jest cięty na żelastwo.Co wybierzesz no cóż musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcesz łapać stal oraz część drobnicy czy tylko drobnice (oczywiście występują jeszcze cuda np:rytus- tryb mix,mniejsza dyskryminacja itp).Jednak swój wywód zawęziłem jedynie do tych dwóch modeli z którymi miałem do czynienia w terenie.I jest to moje prywatne zdanie.Pozdrawiam
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#4
KaDe napisał(a):(...)Osobiście odradziłem smętka świstakowi z tego powodu iż na początek musiałbyś mieć do niego swoistego mentora (Pozdrawiam JagodeSmilei duzo cierpliwości.
Albo instrukcję obsługi!! :lol: :-D :cwaniak: :-p
Pozdr MJ
Odpowiedz
#5
Żadna instrukcja obsługi nie zastąpi doświadczeń terenowych oraz konkretnych wskazówek :lol: :-D
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#6
Dzięki za podpowiedzi.Coraz bardziej skłaniam się do Rutusa Solarisa.Moze ktoś z kto ma Solarisa lub nim już szukał wypowiedeziałby się.A może znalazły sie wiosną instruktor gdybym kupił Solarisa.
Odpowiedz
#7
Rutus w tym przypadku jest chyba najbardziej uniwersalnym sprzętem.
Ace na drobnicę a HS na "militarkę", aczkolwiek małe pierdółki też nim znajdziesz.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#8
Ja korzystam z Rutusa-Ultra2 miałem już kilka wykrywek ,można powiedzieć że jestem już weteranem eksploracji ,jest to bardzo dobry sprzęnt na drobnice i militarke,łatwy w obsłudze.Solarisa też znam, poleciłem go koledze jest zadowolony,stwierdził że poszukiwania z tym sprzęntem nabrały innego wymiaru,oczywiście pozytywnego.Jest bardziej skomplikowany,ale instrukcja obsługi jest tak napisana że osoba bez doświadczenia da sobie rade. Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości