Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Schron?
#1
Niemal codzoennie przechodzę obok tej budowli i dopiero wczoraj pomyślałem - "A może to schron, a ściślej element systemu wentylacji?"
Co na to eksperci od betonu?Smile


Załączone pliki Miniatury
   
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#2
Wielce możliwe że to komin układu wentylacyjnego schronu, ewentualnie piwnicy ale patrząc na jego konstrukcję i grubość skłaniałbym się ku pierwszej opcji.
Można znać jego lokalizację?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
dla mnie to jest to klomb postawiony w czasach Gierka moda wtedy taka byla widac przy ziemi ze jest wolnostojacy a nie lany w glab :cwaniak:
Odpowiedz
#4
gunship napisał(a):Można znać jego lokalizację?

Przy Łąkowej, między Karolewską a Kościuszki stoi wieżowiec, szukać trzeba za nim. Nie spsoób nie zauważyć.
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#5
Na moje oko to jest "przepiękny" klomb z lat 70 - 80
Odpowiedz
#6
Czemu zatem ma kratki wentylacyjne dosyć solidne?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#7
gdzie tam masz kratki wentylacyjne mowie ci ze to klomb w stylu gierczyslawa :mrgreen:
Odpowiedz
#8
Obert przypatrz się uważnie a jak nie to rozjaśnij trochę zdjęcie Smile
Pod okapem masz w ściankach solidne kratki wentylacyjne.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#9
Gun ma rację, aczkolwiek te kratki nie przesądzają o tym że jest to schron, z całą pewnością jest to jakiś kominek wentylacyjny ale od czego tego można się dowiedzieć stając na drugim końcu tego systemu wentylacyjnego.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#10
O rany rzeczywiscie nie widzialem moja wina przepraszam :chop:
Odpowiedz
#11
To zapewne musi być jakaś jeden z korytarzy idących to Parku Poniatowskiego. Postaram się rozejrzeć po okolicy idąc w stronę makro, czy nie ma tam jakiejś kratki.
pozdrawiam
Odpowiedz
#12
Wątpię, do parku jest stąd jakieś 300 m.
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#13
A posiada może ktoś z Was jakąs mape korytarzy schronu w parku poniatowskiego?. Widziałem na jakieś stronie, że ktoś był w środku i robił zdjęcia.
Odpowiedz
#14
W tej sprawie to do Brendo Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#15
Na tym forum jest post aporopos podziemi w Poniatowskim! Jest tam link do strony łódzkich bunkrowców na której znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania! Poszperaj!
Pozdr MJ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości