Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modlna
#1
Oto co znalazłem na PORTALU TURYSTYCZNO - KRAJOZNAWCZYM WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO:
"Z kolei na miejscowym cmentarzu znajduje się kwatera żołnierzy 17. Dywizji Pancernej Armii "Poznań", poległych w rejonie Modlnej pomiędzy 9 a 12 września 1939 r. Warta obejrzenia jest również drewniana kaplica cmentarna z 1. poł. XIX w."
Napisałem do Admina z prośbą o poprawienie! Mam nadzieję, że wkrótce to uczyni! A oto link
Pozdr MJ
Odpowiedz
#2
To chyba 17 Dywizji Piechoty płk dypl. Mieczysława Mozdyniewicza, w składzie Grupy Operacyjnej Koło Armii Poznań.

.
Odpowiedz
#3
Ja wiem Ty wiesz i większość osób z tego forum wie! Ale autorzy tego portalu nie wiedzą! Co gorsza często tego typu kwiatki pojawiają się w różnego rodzaju pracach lic. i mgr. Wszakże najłatwiej tego rodzaju prace pisze się systemem ctrl+C; ctrl+V.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#4
Rzeczywiście, herezja...ktoś się zapewne posługiwał jakimś przewodnikiem, zamiast wziąć do ręki jakieś opracowanie np. nt. bitwy nad Bzurą...
Takie błędy to moim zdaniem uboczny skutek pozytywnego skądinąd całkiem rozmnożenia się studentów...ludzie studiują turystykę i rekreację, agrobiznes, pozyskiwanie funduszy unijnych, łącząc to na ogół z pracą...profesorowie oblatują w ciągu tygodnia nieraz 3, a nawet 4 uczelnie [1 państwowa, reszta prywatne ] i nie mają czasu na porządne przejrzenie prac licencjackich, inżynierskich czy magisterskich. I stąd te byki potem. Ktoś na studiach [turystyce zapewne ] czytał tylko podręczniki do sesji i nic poza tym nie wie. I co gorsza, nie obchodzi go to- bo szef w urzędzie jest z tej osoby zadowolony, bo zawodowo jest bardzo dobra.
Odpowiedz
#5
Błąd pewnie pochodzi od skrótu nie każdy wie, że DP to dywizja piechoty, a DPanc. to dywizja pancerna.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#6
lodzianin napisał(a):Rzeczywiście, herezja...ktoś się zapewne posługiwał jakimś przewodnikiem, zamiast wziąć do ręki jakieś opracowanie np. nt. bitwy nad Bzurą...
Takie błędy to moim zdaniem uboczny skutek pozytywnego skądinąd całkiem rozmnożenia się studentów...ludzie studiują turystykę i rekreację, agrobiznes, pozyskiwanie funduszy unijnych, łącząc to na ogół z pracą...profesorowie oblatują w ciągu tygodnia nieraz 3, a nawet 4 uczelnie ............ Ktoś na studiach [turystyce zapewne ] czytał tylko podręczniki do sesji i nic poza tym nie wie. .

Z grubej rury Waść walisz. Herezja, nieuctwo, lenistwo „ …posługuje się jakimś przewodnikiem , zamiast wziąć do ręki jakieś opracowanie..” Przesada … ten się nie myli co nic nie robi. Przecież ten przewodnik nie pretenduje do pracy naukowej. Według mnie jego autor wykonał mnóstwo dobrej roboty i chwała mu za to.
O herezji mówił bym gdyby taki błąd wystąpił w monografii , czy w opracowaniu dotyczących działań nad Bzurą, czy Września 39
A co do studiów dla pracujących , to tu się zgadzam – poziom ich jest proporcjonalny do poziomu wykładowców.
Pozdrawiam
Leszek
Odpowiedz
#7
Zgadzam się, że geograficznie ten podręcznik jest bardzo dobry...tym niemniej uważam, że nie tylko książki geograficzne, przyrodnicze, dot. historii sztuki i dane państwowo/samorządowe [Urząd Statystyczny itp. ], ale i książki nt. historii terenów obecnego województwa łódzkiego [w BUŁ pod sygnaturą DK na półce w wolnym dostępie ], powinien ten redaktor przejrzeć.

Mam nadzieję, że ten przewodnik jest dostępny w formie książkowej.
Odpowiedz
#8
My tu gadu gadu a babol wisi!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#9
i chyba sie nie zmieni. popatrzcie kiedy były ostatnie aktualizacje...
Odpowiedz
#10
Uuuła! No widzę, że są na bieżąco! Smile Heh pewnie wychodzą z założenia, że zabytków nie przybędzie! Za to innych atrakcji turystycznych i owszem ale o tym sza! Niech się turysta sam domyśli wszakże to jest dodatkowa atrakcja! Atrakcja turystyczna: tropienie atrakcji turystycznych!Smile Jak dla mnie bomba!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#11
Jagoda napisał(a):Uuuła! No widzę, że są na bieżąco! Smile
Pozdr MJ

akurat znam człowieka bo sam publikuję na tym portalu i wiem w czym problem. Na pewno nie chodzi o brak chęci nie uwzględnianie słusznych uwag. wierzcie mi. Ale to nie miejsce i czas na ten temat..
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#12
Kwartał minął a tu b.z.!
Szkoda!
Pozdr MJ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości