Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stare fabryki PoPRLelowskie
#1
ktos moze wie gdzie w regionie lodzkim znajdoja sie jakies Stare fabryki PoPRLelowskie juz opuszczone, i nie modernizowane? Cos w stylu dawnej anilany(tej sprzed 10lat), tereny boruty w zgierzu, ale tez i male fabryki(jak kiedys w rabieniu), faryczki. i nie chodzi tylko o lodz ale o caly region.
Chcialbym zobaczyc ten sprzet, rozwalone czesciowo maszyny i nie rozkradzione przez zlomiarzy.
Wjednej z takich fabryk znalazlem butelke z olejku cedrowego z lat 20 Big Grin ledwo mozna bylo odczytac co to jest Big Grin

Przepraszam za pisownie. Gdy pisze szybko wlasnie wychodza mi takie "bugi" wiecej czasu pochania mi korekta tekstu niz jego napisanie.
Teraz moze byc?
Odpowiedz
#2
Ale o co chodzi bo za c...a nie wiem w jakim języku napisany jest ten post niby po Polsku ale nie do końca! A może popełniłeś tyle błędów że nie można Cię zrozumieć? Popraw je a z pewnością ktoś Ci odpisze!
Pozdr Admin
Odpowiedz
#3
Odświeżam temat ;-)
W naszym regionie trudno o dobrze zachowane budynki pofabryczne - złomiarze zrobili swoje...
Są oczywiście pozostałości, tablice BHP, sporo segregatorów
Ale są miejsca, gdzie można poczuć klimat:
- Moszczenickie Zakłady Bawełniane w Moszczenicy
- Zakłady azotowe w Woli Krzysztoporskiej
- tereny Nitratu w Niewiadowie
- Rawent w Skierniwicach /wielkie hale polecam wycieczkę w niedziele/
- pozostałości huty Szkła w Bełchowie
- pozostałości Wistomu w Tomaszowie
plus cegielnie bardzo liczne w okolicach Chociwia.
urban post mortem
Odpowiedz
#4
panjurek napisał(a):W naszym regionie trudno o dobrze zachowane budynki pofabryczne - złomiarze zrobili swoje...
Wiesz, zerkając w twoją galerię (a przejrzałem całe archiwum ;-)) to złomiarze nieźle się tam obijali. W Pabianicach - gdzie byś nie zajrzał - nie ma już nic metalowego, prócz tego co przekraczałoby wagowo malucha. Znikają nawet kotwy ze ścian, o poręczach czy kratach już nie wspominam.
Odpowiedz
#5
Jest spory problem z tymi złomiarzami niestety. Ale im dalej od miast, tym większa szansa.
Spotkałem 2 razy ekipy z palnikami.
Szczerze uważam że Policja powinna karać, bo pracy jest pełno i wcale nie trzeba kraść.
Druga sprawa to airsoftowcy - z reguły niszczą co popadnie...
A teraz perełka: żeby trafić trzeba przejść 20 m ciemnym korytarzem, po potłuczonych świetlówkach...

[Obrazek: schod.th.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Mógłby się tym zainteresować konserwator zabytków myślę.
W innym wypadku pewnie pójdzie na wino dla jakiegoś beja ;-(
urban post mortem
Odpowiedz
#6
Witam. Przejeżdżałem ostatnio obok starego młyna pod Łaskowicami. Ze względu na umiejscowienie, teren nie wydaje się być nawet strzeżony. Budynek jest wystawiony na sprzedaż więc tym bardziej pewnie tnie się na nim koszty utrzymania. Złomiarze lub złodzieje (czy to nie to samo?) wyłamali kraty w oknie i można zwiedzić sobie cały parter, a więc i zapewne całe dwa piętra wyżej również.
Gdybyś, Jurku miał ochotę zwiedzić teren, chętnie udzielę się jako przewodnik do miejsca oraz później udostępnię zdjęcia z Nikona.
Pogodę mamy jak marzenie więc tylko ruszać Smile
Odpowiedz
#7
Dzięki za hinta z miejcówką ;-)
Będę wdzięczne za bliższą lokalizację.
W okolicach wtorku planuje wizytę w Łodzi, to by się podskoczyło.
Plan ambitny: Fakora, Olimpia, Chemitex Anilana i szpitala na Łagiewnickiej ;-)
urban post mortem
Odpowiedz
#8
Obawiam się, że następny tydzień odpada. Od poniedziałku do czwartku mam popołudniowe zmiany i boję się, że pogoda nie dotrzyma tak długo takiej aury.
Piątek będę miał wolny więc jeśli się coś odkręci z naturą i słonko wyjrzy na dłużej - chętnie umówię się na spotkanie Smile
Odpowiedz
#9
No takie życie.
U mnie tez ciągle problemy...
Mam przy okazji pytanko:
GERLACH Drzewica - ktoś wie czy czasem nie jest częściowo opuszczona?
urban post mortem
Odpowiedz
#10
Wydaje mi się, że jest cały w użytkowaniu.
Op.
Odpowiedz
#11
No ale wiecie - na Geoportalu to spora powierzchnia.
Wg. oficjalnego info - pracuje chyba ze 200 osób.
Z 4000.
No po prostu chyba niemożliwe, aby to wszystko było zagospodarowane.
Miejscówki się kończą, help!
urban post mortem
Odpowiedz
#12
Znajdź ładną pogodę, to pokażę ci młyn Wink
Odpowiedz
#13
Może jakoś się uda, ale sam wiesz jak ciężko z czasem ;-)
Póki co namierzyłem opuszczona fabrykę mebli w Izabelinie.
Obiekt z początku XXI wieku, wiec zero klimatu, ale wejść można
[Obrazek: izabelin.th.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
urban post mortem
Odpowiedz
#14
Panie Jurku podrzucam dwie lokalizacje:
1) fabryka tarcz ściernych w Grodzisku Mazowieckim oraz
2) budynki związane z infrastrukturą PKP około 1 km przed stacją w Skierniewicach. Może Będzie Pan zainteresowany.
Op.
Odpowiedz
#15
W Skierniewicach chodzi Ci o budynek Dyżurnego Ruchu Miedwienice Skierniewickie? Przejeżdżam tamtędy co dziennie.
Z obiektami PKP/PLK jest taki problem że sokiści ganiają.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości