Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Policja ściga za nielegalne wykopki !
#16
O kurde co za czasy,no koledzy fanty w skrzynie i dobrze schować najlepiej głęboko.Za za kilka guzików czy monet nie mówiąc o paru starych patronach można z pasjonata i miłośnika historii awansować na przestępce. :chop:
Odpowiedz
#17
Patrony jak patrony ( to akurat ma sens ) ale widziałeś : jeśli masz guzik albo nie daj boże nieśmiertelnik to znaczy , że jesteś hieną cmentarną i trzeba Cie od razu zamknąć . Jakie to logiczne...
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#18
a wystarczy wejsc na alegro i zgarnac sprzedajacych niesmiertelniki pzdr :lol:
Odpowiedz
#19
Najgorsze co może być to wrobienie człowieka w hiene cmentarną,któż z nas nieznalazł guzika,czasami elementy ekwipunku żołnierskiego.To są dość częste znaleziska,strach sie bać ,ludzie czytają takie artykuły i mają już gotową opinie o takich jak my.Lepiej sie nie chwalić swoim hobby.Pzdr :-(
Odpowiedz
#20
biedactwa... ;-)
..... bo to zła policja była.. :lol:
wy, siostry, niezły burdel macie w tym archeo!
:-P
Odpowiedz
#21
Zobaczymy jak nam będzie wesoło jak do nas zapukają :lol:
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#22
kelek napisał(a):biedactwa... ;-)
..... bo to zła policja była.. :lol:
Hehe Kelek a ty jesteś na 100% pewny ze twoja "salamandra" została legalnie pozyskana? Smile
Pozdr MJ
Odpowiedz
#23
ba!
na 122% Smile :cwaniak: :mrgreen:
wy, siostry, niezły burdel macie w tym archeo!
:-P
Odpowiedz
#24
a moze z jakiegos nagrobka zaiwaniles :lol:
Odpowiedz
#25
Najpierw ci zabiorą - potem będziesz udowadniał pochodzenie Cool
Gdy wytniemy ostatnie drzewo i zatrujemy ostatnią rzekę odkryjemy nagle, że nie można jeść pieniędzy.
Odpowiedz
#26
Z naszej łączki - dzisiejsza Gazeta Łódzka :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,5709943,Odpowiedza_za_nielegalne_poszukiwania_militariow.html">http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,57 ... ariow.html</a><!-- m -->
Leszek
Odpowiedz
#27
Tak sobie zerknąłem z ciekawości, bo spodziewałem się już zawartości Wink ale zaciekawiła mnie terminologia użyta przez pana Gwisa z KWP.
Niech mnie ktoś oświeci i powie, czym się różnią stanowiska archeologiczne... od historycznych?
Że niby co? Trzepali lokalne zamki, dwory itp? I że nikt ich nie przyłapał na tym? Jakoś niedorzecznie mi to się widzi...
Stanowiska historyczne? o.O
Odpowiedz
#28
Własnie się zastanawiam dlaczego Panowie z wydziału Zespołu do Walki z Przestępczością Przeciwko Zabytkom Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi nie mogli by się z nami skontaktować i pogadać jak człowiek z człowiekiem, żeby nam wykazali najakich zasadach funkcjonują i i jakie sankcje mogą dotknąć ludzi którzy się zajmują poszukiwaniem, ja co prawda nie poszukuję, ale teoretycznie mając wykrywkę nie wiem czy znajdując groszówę z miedzywojnia leżącą w pod 3 cm ziemi na leśnej drodze (nie rozkopująć ściółki leśnej) popełniam przestępstwo czy też niie?
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#29
Fidel napisał(a):czy znajdując groszówę z miedzywojnia leżącą w pod 3 cm ziemi

Kluczem do zagadki jest : 3 cm pod ziemią
Czyli jednak w ziemi.Wszystko co w ziemi należy do Skarbu Państwa.

..groszówę z miedzywojnia..:Stuknęło jej lekko powyżej 50 lat?Pewnie więc jest zabytkiem.Oczywiste że ilość takich groszówek jest monstrualna wiec ważnym zabytkiem dla kultury raczej nie będzie.Chyba że stuknie jej z 500 lat.Ale to temat dla twoich pra pra pra pra wnuków.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#30
Ale w sumie mój post zastanawiał nad skotaktowaniem się z tymi policjantami którzy i tak z nudów śledzą nasze forum i wyjaśnienie sobie pewnych rzeczy.Inna sprawa teoria, kupuję na przykład jakieś odznakę na motobazarze, rynku, itp. i skąd mam pojąć że jest zabytkiem.Np. odznaka pułkowa sprzed 1939 roku.?Teortycznie jest i nie powinieniem jej wywyieść za granicę. A jeśli chodzi o pocztówki?Wie ktoś, może policjancji z tego Wydziału udostępnią dokładne informacje, a nie będą się podpierali tylko ustawą o ochronie zabytków, a wewnętrznym policyjnym rozporządzeniem czego ma ta ta ustawa dotyczyć.Na pewno takie rozorządzenie jest wydane przez MSWiA i ew.ministerstwo kultury i sztuk wszelakich
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości