Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Talvisota czyli wojna zimowa
#1
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.sodatkuvina.cjb.net/images/Talvisota/Rintama/Talvisota_Rintama_cat001.html">http://www.sodatkuvina.cjb.net/images/T ... at001.html</a><!-- m -->
Zbiór zdjęć z wojny zimowej. Niektóre unikatowe.
Warto popatrzeć jak Sowieci dostali w dupę ;-)
:::Bez ciemności nie ma snów:::
#2
Fajna strona, ale stwierdzenie "Warto popatrzeć jak Sowieci dostali w dupę" jest chyba nie na miejscu.To była bardzo okrutna wojna, dla jednej i drugiej strony, ja też uważam że Finowie bronili swej niepodległości z twardością, której nasi zachodni alianci w 1940 mogli zazdrościć, ale ci ludzie którzy tam gineli po drugiej stronie, nie poszli z własnej woli, reżim stalinowski ich w to wepchnął i pozwolił umrzeć.Dlatego uważam że ten komentarz jest ciut nie na miejscu.
[Obrazek: belka.png]
#3
Reżim reżimem ale tak wszystkie wojny można tłumaczyć. I żołnierzy również...
Co do akceptacji reżimu przez obywateli sowieckich...pełna zgoda. W 1941 widać było jak kochają swojego batiuszkę...
Ps. Możesz nazywać mnie rusofobem. OldWit wie o co chodzi Smile
:::Bez ciemności nie ma snów:::
#4
Ja?

Im mniej wiem tym krócej będę przesłuchiwany... ;-)
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
#5
Wiesz, że kocham naszych wschodnich braci :mrgreen: To jakby rodzinne jest.
:::Bez ciemności nie ma snów:::
#6
Tak jesteś rusofobem.Może?Nie mi to oceniać, a jeśli ci chodzi o 1941 to przeczytaj sobie chociażby książkę "wojna Iwana".Żeby zrozumieć tamte wojny nie możemy się odwoływać do nasz wewnętrznych przekonań i odczuć, tylko spróbować poznać to co wtedy się działo, umysłowść ludzi.Powiedz mi dlaczego jesteś rusofobem?Ja nie będę Cię na nic przekonywać.Moja rodzina też dostała baty ale nie od narodu czy ludzi ale od systemu radzieckiego.
[Obrazek: belka.png]
#7
Fidel napisał(a):Moja rodzina też dostała baty ale nie od narodu czy ludzi ale od systemu radzieckiego.
Fidel niestety reżim to ludzie! Tak jak Niemcy są i będą (w mojej subiektywnej opinii) obciążeni nazizmem, tak Rosjanie, są i będą (również w mojej subiektywnej opinii) obciążeni bolszewizmem. Daleki jestem od odpowiedzialności zbiorowej ale kilkaset milionów Rosjan i kilkadziesiąt milionów Niemców zgodziło się na trwanie tych reżimów!
Pozdr MJ
#8
Cytat:Tak jesteś rusofobem.Może?Nie mi to oceniać, a jeśli ci chodzi o 1941 to przeczytaj sobie chociażby książkę "wojna Iwana".Żeby zrozumieć tamte wojny nie możemy się odwoływać do nasz wewnętrznych przekonań i odczuć, tylko spróbować poznać to co wtedy się działo, umysłowść ludzi.Powiedz mi dlaczego jesteś rusofobem?Ja nie będę Cię na nic przekonywać.Moja rodzina też dostała baty ale nie od narodu czy ludzi ale od systemu radzieckiego
Czytałem. Ze swojej strony mogę polecić Sołonina- 22 VI 1941... Albo poezje Achmatowej albo Lenina Ossendowskiego. Żeby zrozumieć tamte wojny MOŻEMY I MUSIMY się odwoływać do naszych wewnętrznych przekonać, uczuć i myśli. Naszych jak i cudzych. Jeśli byłbyś ostatnio w Rosji zauważyłbyś, że zmiany zachodzą ale nie w jednej kwestii. Rosjanie nadal mają "polski kompleks".
Pozdrawiam
:::Bez ciemności nie ma snów:::
#9
...a Polacy ciągle mają kompleks wyższości nad innymi narodami Smile a o rusofobii nie wspominając.
Czasami odnoszę wrażenie że to nasz naród powinien nazywać się "wybranym", patrząc na to za jak wielki pępek świata niektórzy się uważają.
Zgadzam się z Jagodą że na Niemcach ciąży brzemię faszyzmu a nad Rosją bolszewizmu. Z drugiej strony nie możemy zapominać że poza tymi negatywnymi doświadczeniami życie toczy się dalej i tak naprawdę najważniejsza jest przyszłość.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
#10
Hasło "Wybierzmy przyszłość" już było... Confuseduchy:
:::Bez ciemności nie ma snów:::
#11
Zamykam wątek bo odeszliśmy od tematu.
Pozdr MJ


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości