Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Był sobie dworek na Zgierskiej
#1
Przecierałem oczy ze zdziwienia :zdziwko:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lodz/zburzono-zabytkowy-palacyk-przy-zgierskiej-213,1,4765925,region-wiadomosc.html">http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lo ... omosc.html</a><!-- m -->


Przytaczam, żeby nie zniknęło:

"Dziennik Łódzki": W piątek po godzinie 17 zaczęto wyburzanie zabytkowego pałacyku przy ulicy Zgierskiej 213. Prace kontynuowano do godziny 20.

Był to obiekt wzniesiony około 1915 roku, wpisany do gminnej ewidencji zabytków (pod nr 154). Według informacji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wszczęto procedurę wpisu do wojewódzkiego rejestru zabytków i właściciel został o tym poinformowany. Wyburzenia dokonano bez uzgodnienia z konserwatorem, z piątku na sobotę, kiedy wszelkie urzędy były już nieczynne i nikt nie mógł zatrzymać nielegalnej rozbiórki.

Oburzeni mieszkańcy poinformowali o wyburzaniu telefonicznie Inżyniera Miasta oraz policję. Parę minut po godzinie 18 na miejsce przyjechał patrol straży miejskiej, ale rozbiórki nie wstrzymano. Konserwator wraz z inspektorem Nadzoru Budowlanego w sobotę rano zatrzymali prace, a w zasadzie oczyszczanie miejsca, lecz po ich odjeździe prace zostały wznowione. Dopiero wizyta policji ok. godz 11:30 ponownie zatrzymała prace.

Wojewódzki Konserwator Zabytków zapowiada dalsze postępowanie w celu wyciągnięcia konsekwencji wobec właściciela, który dokonał nielegalnej rozbiórki. - Firma, która sprzątała gruz po rozebranym zabytku, została wynajęta przez tego Michała Leszczyńskiego, właściciela terenu - powiedział Wojciech Szygendowski, wojewódzki konserwator zabytków.

Właściciela posesji nie było na miejscu. Policji nie udało się z nim skontaktować. - To tragedia - mówi Szygendowski. - I przestępstwo. Zawiadomiliśmy odpowiednie organy.

Właściciel zamierza w tym miejscu wybudować 9-piętrowy budynek z lokalami użytkowymi.

Jarosław Kosmatka "Dziennik Łódzki"
Gdy wytniemy ostatnie drzewo i zatrujemy ostatnią rzekę odkryjemy nagle, że nie można jeść pieniędzy.
Odpowiedz
#2
Czyli procedura nadal obowiązuje.Piątek po siedemnastej początek , aby żaden urzędas nie zdążył zareagować.Widać w Łodzi tak się załatwia sprawy ochronyi zabytków.A dop....ć właścicielowi jednemu czy drugiemu po sto czy dwieście tysięcy kary to by takie podjazdy się skończyły.Drzewiecki miał jednak rację . Polska to dziki kraj.
Odpowiedz
#3
A ciekawe z czego zapłaci to sto czy dwieście tysięcy? Z ręciny czy emeryturki, bo pewnie z żoną ma spisaną intercyzę. Ręce i chuj opada jak się czyta o takich jełopach (właścicielu willi).
MJ
Odpowiedz
#4
Facet jest dziany,ma firmę która produkuje stolarkę drzwiową i okienną.Myślę że kara finansowa to dla niego tyle co nic.
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#5
Pewnie nic mu nie zrobię, u nas tylko ścigają przestępców z wykrywaczami. A zbużenie dworku to zapewne mało znaczący incydent!!!
Odpowiedz
#6
Teoretycznie mają się domagać odbudowania budynku,ale to tylko teoria.W praktyce jak to będzie przekonamy się pewnie za pół roku.
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#7
Jasne kolego Młodszy Sztygar rozwalmy WAWEL i zbudujmy od nowa super podejście!!!!!

Sugeruję trzymać się tematu.
Odpowiedz
#8
Wybacz,ale nie paniałem Twego postu......
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz
#9
Rozmowa z Wojciechem Szygendowskim, wojewódzkim konserwatorem zabytków, oraz łódzką radną Urszulą Niziołek-Janiak, która społecznie walczy o ochronę i odnowę łódzkich zabytków.:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/1033683,konserwator-moze-niewiele-gdy-burza-lodzkie-zabytki,id,t.html">http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/1033 ... ,id,t.html</a><!-- m -->
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości