Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Żołnierz 1939
#1
Witam.Na trasie Bełchatów-Rogowiec znaleziono żołnierza z okresu drugiej wojny światowej.Żołnierz armii niemieckiej,jak wynikło z ogledzin w wieku bardzo młodym.Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
jaki mily debiut na forum pzdr :yes: ;-) pzdr
Odpowiedz
#3
Wie ktos o tym cos wiecej
Odpowiedz
#4
Co to znaczy na trasie? Być może zginął jak Niemcy już wiali. W Rogowcu jest stary cmentarz ewangelicki, gdyby zginął w 1939 r. to by go pewnie tam pochowali, to częsta praktyka (np. w Bełchatowie).
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#5
Bartek ma rację. Małe prawdopodobieństwo aby to był 1939. Raczej 1945. Niemcy wiali różnymi ścieżkami. Może własnie tędy przebiegła ostatnia droga tego "Hansa". Musiałbym zajżeć w literaturę kto tamtędy sp... uciekał.
Pozdrawiam
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#6
Skąd taka informacja- znaleziony człowiek to żołnierz 84 Pułku Strzelców Poleskich z I batalionu 2 kompani strzeleckiej pod dowództwem kpt. Jerzego Jeleniewicza .
Odpowiedz
#7
first774 napisał(a):Witam.Na trasie Bełchatów-Rogowiec znaleziono żołnierza z okresu drugiej wojny światowej.Żołnierz armii niemieckiej,jak wynikło z ogledzin w wieku bardzo młodym.Pozdrawiam.

first774 , skad masz taką wiadmomość ? Mógłbys podać jakies szczegóły ?

Pzdr AK77
Odpowiedz
#8
I tu Vaderian ma racje jak by to było w 1939 r to by go pochowali
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#9
Ok to ustalmy najpierw, czy odnaleziono szczątki Polaka, czy Niemca. Bo póki co nie bardzo wiem.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#10
Jagoda napisał(a):Ok to ustalmy najpierw, czy odnaleziono szczątki Polaka, czy Niemca. Bo póki co nie bardzo wiem.
Pozdr MJ

Dokładnie. Wpierw moze poznajmy jakies szczegóły. Bo na razie to ktoś dał jeden wpis na forum i tyle. Odnalezienie niemieckiego żołnierza nie jest w sumie niczym szczególnym. Rosjanie w 1945 roku już tym sie zajeli, aby takich znalezisk było sporo.

Pzdr
Odpowiedz
#11
moze ja to wyjasnie zona bo to wlasnie ona jest firstem dowiedziala sie o tym bo obecnie przebywa w belchatowie przy zolnierzu znaleziono jakies oporzadzenie dowiem sie wiecej to napisze a gwoli info wczoraj tez cos takiego wyszlo przy kopaniu fundamentow :cwaniak:
Odpowiedz
#12
AK 77 ty tez nie masz postow za wiele mistrzu pisania :->
Odpowiedz
#13
Obert bez pyskówek proszę bo będę dzielił ostrzeżeniami!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#14
sorka unioslem sie :padam:
Odpowiedz
#15
obert8 napisał(a):sorka unioslem sie :padam:

Wpisów na tym forym nie mam dużo, ale chciałbym dowiedzieć sie konkretów, o ile można. Niestety wpis twojej żony zawierał minimum informacji i wygladał jakby ktoś chciał wywołac sensacje nie wiedząc o czym pisze. Chętnie dowiedział bym się szczegółów na ten temat.

Obert8 przepraszam ze swej strony że tak wyszło, pozdrowienia dla Ciebie i twojej żony.

pzdr
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości