Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomnik 1939 czy warto stawiać?
#1
Witam , w okolicach Łodzi w 1939 r rozegrała się potyczka w ktorej poległy załogi rozpoznawczych TKS ów , rodziny po wojnie przeniosły zwłoki poległych i tak oto pamięc o tym fakcie zagineła .Pojawił się pomysł w związku z zamieszczoną na forum odkrywcy juz po raz kolejny fotografia z 39 roku zniszczonych TKS ów i zabitych czołgistów aby fakt ten upamiętnić głazem obeliskiem etc , czy warto to zrobić ?dane poległych juz mamy teraz biurokracja i projekt pominika czekamy na znaki i wsparcie merytoryczne i praktyczne.
pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
Chodzi zapewne o pewną akcję pod Lutomierskiem?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
zapewne to pewne Smile tak Smile
Odpowiedz
#4
To nie były TKS tylko TK-3 Smile Sądzę że warto udać się do samorządowców i spróbować coś ugrać z nimi. Temat "wrześniowy" znowu jest na topie więc może uda się uzyskać jakąś pomoc z tej strony.
A czy jest jakaś propozycja dotycząca lokalizacji? Przy moście czy w innym miejscu?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#5
Ostatnio trochę się tam rozejrzałem, okolice stacji benzynowej i mostu byłyby najlepsze ale ciężko to będzie tam ustawić Sad mało miejsca moim zdaniem :/
Odpowiedz
#6
Proszę, wytłumaczcie mi, dlaczego akurat Lutomiersk ???
Akcja pod Lutomierskiem nie była, ani największą, ani najbardziej udaną akcją naszych kompani rozpoznawczych.
Chyba, że chodzi o upamiętnienie miejsca śmierci Polskich żołnierzy, ale takich miejsc jest tysiące.
Pozdrawiam
Leszek
Odpowiedz
#7
Cytat:Chyba, że chodzi o upamiętnienie miejsca śmierci Polskich żołnierzy
właśnie o to chodzi...
Cytat:ale takich miejsc jest tysiące.
i ????
Odpowiedz
#8
Nie jestem przeciwny tej inicjatywie, inicjatywa godna pochwały.
Wszystkie miejsca gdzie polegli nasi żołnierze są warte upamiętnienia, ale jak napisałem takich miejsc jest tysiące.
Chciałbym się dowiedzieć dlaczego właśnie Lutomiersk, czym wyróżnia się ono z tych tysięcy nie upamiętnionych żadnym pomnikiem.
Pozdrawiam
Leszek

PS.
Nie wiem co znaczą u kolegi te znaki zapytania, chyba zdziwienie, że we wrześniu zginęło ponad 60 tys. naszych żołnierzy.
Odpowiedz
#9
Rozumiem intencje kobierasa. Jemu chodzi o to abyśmy jako grupa lokalna wspierali i upamiętniali historię tutaj na naszym terenie.
Akurat Lutomiersk bo tam miało miejsce pewno wydarzenie związane z działaniami Armii Łódź i bohaterską postawą polskich "pancerniaków".
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#10
Leszek napisał(a):Nie jestem przeciwny tej inicjatywie, inicjatywa godna pochwały.
Wszystkie miejsca gdzie polegli nasi żołnierze są warte upamiętnienia, ale jak napisałem takich miejsc jest tysiące.
Chciałbym się dowiedzieć dlaczego właśnie Lutomiersk, czym wyróżnia się ono z tych tysięcy nie upamiętnionych żadnym pomnikiem.
Pozdrawiam
Leszek

PS.
Nie wiem co znaczą u kolegi te znaki zapytania, chyba zdziwienie, że we wrześniu zginęło ponad 60 tys. naszych żołnierzy.

A czym wyróżniało każde z poprzednich miejsc w którym postawiono pomnik czy tablicę ??
Znaki zapytania były po "i" skrócie myślowym od "i co w związku z tym że takich miejsc są tysiące ??????"
Odpowiedz
#11
Kobieras, naprwde warto upamietniac kazde miejsce smierci polskich zolnierzy. Nie czekajmy, az za nas zrobia to partnerzy unijni - Niemcy. A jak to sie robi ? Spytaj Stelle, on wie i napewno doradzi. Musicie sie rozejrzec w okolicach Lutomierska za duzym glazem. O tablice bedzie latwiej.

Na odsloniecie postaram sie przyjechac. Z Zabiczek bede mial blisko.
Pozdrawiam swiatecznie - Wesolego Alleluja ! Happy Easter. Joyeuses Paqes. Buone Pasquale.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości