Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wykopane spod drzewa
#1
Wykopałam pod starą gruszką dziwną taką rzecz. pierwsze co mi przyszło do głowy to, że jest to cos do zbierania owoców z drzewa, jednak jest to całe zrobione z żelaza? w każdym razie jest bardzo ciężkie

drugie coś przypominające jakiś młotek wykopałam z ziemi pozyskanej ze stawu. to jest również bardzo ciężkie, jakby lite.

dumamy z mężem od jakiegoś czasu, szukamy i nicSmile może to po prostu zardzewiale narzędzia z poprzedniego pokolenia? bardzo prosimy o pomoc w określeniu co to.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
Jeśli masz inne zdjęcia tego drugiego cosia to poproszę.Z tego ujęcia i przy tym świetle troszkę brak skojarzeń. A to pierwsze tak na szybko wygląda mi się z kotwą murarską , ale to tylko pierwsze niezobowiązujące skojarzenie .
Odpowiedz
#3
prosze bardzo. inne ujęcie.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#4
A jak to wygląda od spodu bo z góry to wygląda że ktoś nieźle młotem nawalał.
Odpowiedz
#5
Zdjęcie nr.2 kojarzy mi się z wymyślnym stojaczkiem na kwiatki, z nóżką, do wbicia w ziemię :zdziwko:
10 takich sztuk po jednej stronie dróżki i 10 na drugą i będzie uroczy szpaler wydumanych stojaczków Big Grin
Przyznam, że to jedyne skojarzenie, jakie mi się jawi o.O
Odpowiedz
#6
Idąc dalej tym tropem - jeśli ma jeszcze dwa lub trzy ślady po spawaniu to obstawiam sponiewierany stojak na ( pod ) choinkę.
Odpowiedz
#7
To jest odwrotnie-naderwane i wykrzywione w przeciwna strone od pierwowzoru.
Jest to czerpak-nabierak-sadze ze wody ze studni /plytkiej/ ,dzis sie podobne stosuje czasem przy cieplym lepiku-gdy trzeba wziac niewiele.
Mialem ze dwa takie z puszek po maskach p-gaz z dorobionym sztylem, swietnie zakonserwowane lepikiem.
Co do mlotka-jest to albo budowlany /murarski/ albo cioslo ciesielskie-gdyby byly fotki podczyszczonego.i z innych perspektyw.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości