Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja o upiorach, strzygach, purtkach i innych...
#1
Panie i Panowie. Informuję, iż duchów nie ma Cool Nie ma też strzyg, wampirów, troli (oporócz internetowych), demonów i prawdomównych polityków. Przeprowadzone przeze mnie badania, w tym organoleptyczne wykazały niezbicie, iż jedynym czego człowiek powinien się bać to... drugi człowiek. Człowiek który nie odczuwa realnego zagrożenia, skłania się ku zagrożeniu fikcyjnemu. Stąd wszelkiego rodzaju opowieści o duchach i tym podobne. Wiara w duchy to neopoganizm!!! :krzeslem: Są na świecie rzeczy które nie śniły się gastrologom... ale dajcież żyć z tymi duchami :lol: .
A, że sam lubię dreszczowce, to poprosze o kolejne opowieści :lol: :lol: :lol:
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#2
Jakże to - duchów nie ma? A ja? Zrobiłem w internecie taką ankietę "Poznaj datę swojej śmierci" i po uwzględnieniu wszystkiego (picie, palenie) wyszło mi, że nie żyję od 9 lat!!! To kto ja jestem, co? :-D
Odpowiedz
#3
Kolego Vaderian nie prawda że duchów nie ma .
Po jak wytłumaczyć takie zdarzenie . Wchodzę z żoną do Galerii Łódzkiej i mniej więcej w połowie zaplanowanej trasy poczułem ogromny niepokój, irracjonalny strach, panikę wręcz. Włos zjeżył się mi na głowie. Huczało mi w skroniach. Za wszelką cenę trzymając się za portfel chciałem się wydostać z tego miejsca i przyznam, że choć nie mam kłopotów z orientacją w terenie, przez moment nie mogłem się zdecydować, w którą stronę uciekać, ale jako racjonalista postanowiłem zostać. Efekt tego poświęcenia to pusty portfel.
NIGDY WIĘCEJ
Pozdrawiam
Leszek
Odpowiedz
#4
Uprasza się o nie zaśmiecanie wątków. Tematem nie jest to czy duchy sa czy ich nie ma, Chcecie o tym deliberować to zapraszam na stronę <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.forumegzorcyst">http://www.forumegzorcyst</a><!-- w -->ówisceptyków.pl natomiast tu interesują nas ludowe opowieści. Kto się nie zastosuje otrzyma bana(na).
Pozdr MJ
Odpowiedz
#5
Leszku, najwyżej dostanę bana, ale z Twojej ludowej opowieści wynika, że właśnie zamiast żony masz w domu upiora. Nieładnie tak pisać o własnej połowicy. :krzeslem:

A jak nie dostanę bana to :zdrowko:
Odpowiedz
#6
A ja tam lubię słuchać opowieści o duchach.Nawet znam kilka.A jak znajdę np: Hełm to zawsze powiem "Wieczny odpoczynek..." bo nieważne czy to Niemiec czy Polak czy Rusek , człowiek to człowiek. A co do bana(nów) to bana(na) mam w kasie Smile :-D
no i jest GiT pzdr. helak22
Odpowiedz
#7
helak22 w takim razie czekamy na opowieść.
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#8
helak22 napisał(a):A ja tam lubię słuchać opowieści o duchach.Nawet znam kilka.A jak znajdę np: Hełm to zawsze powiem "Wieczny odpoczynek..." bo nieważne czy to Niemiec czy Polak czy Rusek , człowiek to człowiek. A co do bana(nów) to bana(na) mam w kasie Smile :-D
E tam, ja odmawiam tylko wtedy gdy znajdę co najmniej nogę. !!
oskarxyz napisał(a):helak22 w takim razie czekamy na opowieść.
Tak na poważnie. Drodzy Adninistratorzy, proponuję otworzyć nowy temat : "Bajki, baśnie, legendy i inne bzdety". Forum będzie mniej zaśmiecone.
Pozdrawiam :
Leszek
Odpowiedz
#9
Cytat:Bajki, baśnie, legendy i inne bzdety
Stanowczo się sprzeciwiam - bajki, baśnie i legendy mówią o nas więcej niż niejedno wiekopomne dzieło literackie, więc proszę nie nazywać ich bzdetami....
Odpowiedz
#10
Kolego Leszek niebardzo rozumię twoje kpiny.Przecież nikt Cię nie zmusza do czytania postów w tym temacie. Niepasuje temat niekpij z innych i niezasmiecaj forum.
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#11
oskarxyz napisał(a):helak22 w takim razie czekamy na opowieść.
Służę uprzejmie :
Żródło : Przyjaciel ludu" Leszno 1838 nr 48

" Niedaleko kościoła farnego w Szadku jest dziwne wklęśnięcie ziemi, tworzące niejako kościół wśród pagórków. Dziad kościelny powiadał, że dawnymi czasy było powierze (zaraza) w Szadku; nie było czasu chować, wrzucano trupy w jezioro; wtem dnia jednego znikło ono, wsiąkło i nie znaleziono szczątków trupów; pomór do tej chwili ustał, a w miejscu jeziora powstała bujna piekna łąka, ziemia niejako sie wzniosła i zrównała podstawę"

Tyle cytat, a ile ciekawych wiadomości.
Pozdrawiam
Leszek
Odpowiedz
#12
A teraz coś z naszej działki. Nie wiem czy post ten nie powinien trafić do działu „ Nasz sprzęt, czyli z czym do lasu..”, ale myślę , że ze względu na jego wagę, doskonale się tu komponuje :

Oskar Kolberg „Lud” Serya XXIII Kraków 1890 str. 24
„ W pobliżu Praszki jest trzęsawisko duże i głębokie, gdzie wedle podania miało niegdyś stać zapadłe później miasto MSZELA. W tem miejscu słyszy lud niekiedy z pod ziemi wydobywający się odgłos dzwonów, i raz „jedna dziewczyna dobra i pobożna nachyliła się słuchając ich dźwięku, uczuła że dzwony te przyczepiły się do jej warkoczy i wyciągnęła je, więc wydobyła z tego zaklęcia, wybawiła”

Mądrość jaka wypływa z tej opowieści :
1.Po co ci „piszczała” do lasu - wystarczy „jedna dziewczyna dobra i pobożna”
2.Nie zabieraj saperki – wystarczą warkocze.
Jeden problem – „jedna dziewczyna dobra i pobożna”- towar trudno dostępny na rynku, choć bywają i takie. :-)

Pozdrawiam
Leszek
Odpowiedz
#13
Wszystko pięknie . Nie rozumiem tylko po co ta dysputa . Dla nabicia postów ? Jeden wierzy , drugi nie . Ja zaliczam sie do tych drugich . Mieszkam koło Zalewu Sulejowskiego , ciągle słyszę że nocami słychać dzwony z dwóch zatopionych obok mnie wsi : Sieczki i Kafara . Szkoda tylko , że nigdy nie było tam kościołów ani kaplicy . :mrgreen: życie .

Pzdr all .
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#14
HAHAHA Dobre tylko gdzie ja bym znalazł taką pannę....hmm Smile
no i jest GiT pzdr. helak22
Odpowiedz
#15
Manian napisał(a):Wszystko pięknie . Nie rozumiem tylko po co ta dysputa . Dla nabicia postów ? Jeden wierzy , drugi nie .
.
Wiara nie ma tu nic do rzeczy, ROZUM, TYLKO ROZUM.
pozdrawiam
Leszek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości