Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tatarzy - Czesi - Krzyżacy
#1
Może polecicie jakąś ciekawą lekturę która będzie tyczyła Księstwa Sieradzkiego i najazdów Tatarskich 1241 - 1288, kapitulacji Łokietka w 1292 kiedy to Władek oddał Sieradz Czechom, i najazdowi Krzyżackiemu w 1331?
Pozdrawiam
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#2
Beletrystyka czy literatura naukowa ??
Bo jeśli to pierwsze to coś znajdę jeśli to drugie niestety nie pomogę Tongue
hmmm teraz wczytałem się dokładniej - te wydarzenia o których piszesz mają być przedstawione przez pryzmat księstwa Sieradzkiego ??
Odpowiedz
#3
graf_zero napisał(a):Beletrystyka czy literatura naukowa ??
Bo jeśli to pierwsze to coś znajdę jeśli to drugie niestety nie pomogę Tongue
hmmm teraz wczytałem się dokładniej - te wydarzenia o których piszesz mają być przedstawione przez pryzmat księstwa Sieradzkiego ??

Interesują mnie bliższe wiadomości (nie wiedza internetowa która jest jak wiemy ogólnikowa) dotyczące Sieradza i ziemi sieradzkiej w tym konkretnie okresie dziejów.
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#4
może:

Kaminska J., Chmielowska A., Łaszczewska T., "Z dziejów średniowiecznego sieradza", Wrocław 1964

"Raptularz sieradzki 1136-1986", red. F. Rajczak, Sieradz 1990

Pogorzelski W., "Sieradz..." Włocławek 1927 [chyba był reprint]

"SZkice z dziejów sieradzkiego" red. J. Śmiałowski, Łódź 1977

Zajączkowski S., Zajączkowski S. M., "Materiały do słownika..." Łódź 1966-70

<!-- m --><a class="postlink" href="http://katalogi.pbp.sieradz.pl/sowa-www/sowacgi.php?KatID=10">http://katalogi.pbp.sieradz.pl/sowa-www ... p?KatID=10</a><!-- m -->
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#5
Dzięki Smile
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości