Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bachmann Belgia
#1
[Obrazek: ab35cfb0a0780d7bm.jpg]

Ciekawi mnie ta łuseczka po lewej. Napisy Bachmann - 1(albo I) - Bruxelles - 9 (albo 6 zależy jak czytaćSmile. Obok leży dla porównania łyska mauserowska.
Pozdrawiam
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#2
Po wielkości sądzę, ze to łuska, a w zasadzie dno łuski myśliwskiej (zresztą pewnie sam to już wydedukowałeś) i nic więcej nie potrafię powiedzieć. Może spróbuj wyguglować?
Pozdr MJ
Odpowiedz
#3
Jagoda napisał(a):Po wielkości sądzę, ze to łuska, a w zasadzie dno łuski myśliwskiej (zresztą pewnie sam to już wydedukowałeś) i nic więcej nie potrafię powiedzieć. Może spróbuj wyguglować?
Pozdr MJ

Że to łuska myśliwska to wiedziałem, chodziło mi oczywiście raczej o to kiedy to ustrojstwo zostało wyprodukowane. Niestety Bachmann to na tyle popularne nazwisko, że Google wyrzuca mnóstwo linków całkowicie nie zwiazanych z tematem. Jedyna informacja, jaką uzyskałem to to, że Bachmann robił amunicję do Naganta.
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#4
Znalazłem kilka informacji na temat I. Bachmanna. Był jednym z twórców spółki belgijskiej FN. Amunicja sygnowana jego nazwiskiem pojawiała się do końca I Wojny Światowej, później już tylko FN. Zatem wychodzi na to (z tych informacji które znalazłem) że jest sprzed 1918 roku.

Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz
#5
Sturmvogel dzięki. To potwierdza to co przebąkiwali tubylcy, iż w tym miejscu to już kilkadziesiąt lat nikt nie polował bo i specjalnie nie było na co. Ale widać dawniej pojawiali się tam myśliwi.
Pozdrawiam
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości