Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawe zdjęcie
#1
Przeglądając w google zdjęcia dotyczące artylerii natknąłem sie na takie dwa , najprawdopodobniej pochodzące z którejś aukcji, prawdopodobnie eBay.
Moją uwagę zwrócił napis na budynku, najprawdopodobniej magazynie kolejowym - Rogów. Z tego co wiem miejscowość o takiej nazwie, przez którą przebiega linia kolejowa, w Polsce jest tylko jedna. Na górnym zdjęciu widać naszą 75mm "prawosławną" podczepioną do Horcha, natomiast na dole jest haubica wz.17.
W tle widać wieżę ciśnień.


Załączone pliki Miniatury
   
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#2
OIDP , to Wiedenką właśnie wywożone były zdobyte na nas przez Wehrmacht działa itp. Te chyba zostały znalezione na szlakach odwrotu WP.
Działa nasze często były bowiem porzucane przez żołnierzy na szlakach odwrotu , aby szybciej się poruszać w generalnym kierunku na Warszawę ...albo , gdy coś [ np. czołgi ] , rozproszyło baterię artylerii i popłoszyło konie [ w ten sposób swój szlak bojowy zakończyła co najmniej jedna bateria 54 pal . ] . Te jednostki , które walczyły do końca , np. w obronie Modlina , często zagważdżały swoje działa [ ewentualnie niszczyły celowniki , przebijały opony - w przypadku artylerii motorowej - , itp. ].

PS. Tak , to jest ten nasz Rogów na Wiedence , jedyny przedwojenny jeszcze [ pozostałe nasze Rogowy , to istnieją od 1945 r. ] .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości