Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prasa napisała : " Kopali nielegalnie"
#1
witam,

w dzisiejszym expresie 29.05.2008 r

"Pod zarzutami niszczenia stanowisk archeologicznych, przywłaszczenie zabytkóworaz nielegalnego posiadania broni i amunicji policja zatrzymała dwóch braci w wieku 23 i 25 lat, mieszkańców powiatu skierniewickiego"

Panowie chodzili z wykrywkami w okolicach bolimowa...
Odpowiedz
#2
Oto treść artykułu:
"Kopali nielegalnie
Pod zarzutami niszczenia stanowisk archeologicznych,
przywłaszczenia zabytków oraz nielegalnego posiadania
broni i amunicji policja zatrzymała dwóch braci w wieku
23 i 25 lat, mieszkańców powiatu skierniewickiego.
– Mężczyźni za
pomocą profesjonalnych
wykrywaczy metalu
prowadzili nielegalne wykopaliska
w okolicach Bolimowa. Znalezione
zabytki sprzedawali kolekcjonerom
– mówi podinsp. Joanna Kącka z zespołu prasowego
Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
Podczas przeszukania domu zatrzymanych funkcjonariusze
znaleźli m.in. prehistoryczne narzędzie
krzemienne, naczynie gliniane z czasów rzymskich,
średniowieczne i nowożytne monety oraz militaria.
Zabezpieczono także broń i amunicję z okresu ostatniego
stulecia.
Braciom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. (EM)"
A tu link do informacji ze strony KWP w Łodzi
Chłopaki zrobili sobie źródło utrzymania z handlu nielegalnie pozyskanymi zabytkami. Zastanawiam się tylko co za wykrywacz metalu wykrywa narzędzia krzemienne i gliniane garnki. :-)
A swoją Drogo KWP w Łodzi w tym półroczu odnotowuje same sukcesy co miesiąc łapią jakiegoś handlarza!
Odpowiedz
#3
I dobrze im tak! Chwilowo 2ch rozkopywaczy mam na swoim terenie mniej.
Rozwalali stanowiska archeo - powinna ich spotkac jakas kara. A kto wie co jeszcze mogli robic - skoro traktowali poszukiwania jak źródło dochodu?
Odpowiedz
#4
Dobra na razie są informacje z Ekpresiaka, komunikat ze strony Policji jest identyczny ze wzmianką z Łódzkiej GW (dosłownie identyczny).Ale tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi?A zarekwirowano też skórzane kurtki, baty i kapelusze?Bo tytuł wzmianki jest masakrycznie idiotyczny, chyba że Komenda bierze udział w promocji nowego filmu o archeologu? ;-)
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#5
Poza tym Ivan w tym kraju obowiązuje konstytucyjna zasada domniemanej niewinności. Mam Ci to wytłumaczyć na czym to polega?
A ty też w świetle prawa postępujesz do końca legalnie?
Żebyło nie że kogoś bronię, pewnie kolesie źle robili.Ale trochę to brzmi też z twojej strony że Ci konkurencję skasowali
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#6
Gwoli scislosci - przekwalifikowałem sie w strone zdjec i pocztówek - no i jeszcze interesuje mnie latanie z aparatem foto po terenie. Na wykrywke nie mam juz praktycznie czasu. Ale powiem wam jedno - mam powoli dosc takich kopaczy itp zwlaszcza na moim terenie. Mam złe wspomnienia, doswiadczenia itp. Ledwo wyciągnie przedmiot z ziemi i bach na allegro...

Kiedy Was Drodzy Koledzy poznałem na akcji społecznej troche mi wiara sie przywróciła w ludzi.... że jeszcze są porządni goście którzy zadbają o historię. I to mnie cieszy bo wyznaczamy trend w poszukiwaniach i nie tylko - mamy stowarzyszenie i robimy akcje!

A po lasach bolimowskich widywałem przerytą bezczelnie ziemię - także na cmentarzykach. Tego krasnoludki nie robią. Nie będę sie rozpisywał... To jest czasem tak że niby znacie kogoś (gośc niby OK, koleżenski) - a potem sie okazuje że facet robi w nekropoliach i pirotechnice... i jeszcze się tym chwali!
Po prostu kłania sie stare powiedzonko z serialu Archiwum X: Trust no 1 !
Odpowiedz
#7
Witam.Po tym co ostatnio zobaczyłem w okolicznych lasach oświadczam że jeśli spotkam kogokolwiek w lesie kto nie zakopuje po sobie dołków , natychmiast dzwonię po policje.I g.... mnie to obchodzi czy to będzie znajomy czy nie .Czas najwyższy aby tego typu skur..... zacząć się pozbywać.Wiem że osoby które robią taki chlew w lasach czytają to forum więc - niech do was wreszcie dotrze że przez takich sk....ów cień kładzie się na całe środowisko. :guns: :idiota:
Odpowiedz
#8
Właśnie - tacy pseudoszukacze psują opinię! Idzie taki i nie zasypuje dołka - nie wiem co chce tym pokazac: moze o zobaczcie tu kopałem? A może nie zasypują z nieróbstwa - wszak to dodatkowa praca to zasypywanie....
Dla doswiadczonego poszukiwacza takie dołki to sygnał ze cos tu jest -a jesli ma dobry sprzęt to obok wyciagnie potem np guzik Wink
Wydaje mi sie ze po ostatnich nagonkach prasowych jak krzykniesz w las "stój policja" to z boru uciekając wyleci troche takich "pOszukiwaczy" Wink
Jak nie, jak tak!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości