Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obozy dla ludności niemieckiej po wyzwoleniu 1945
#1
Gdzieś ten temat już tu się przewinął. Nie mogę go jednak odnaleźć. Wie ktoś może gdzie oprócz Sikawy znajdowały się obozy i jaki miały "charakter". Chodzi mi o to, czy był to obóz dla przesiedlanych, czy dla osób "krzewiących" kulturę niemiecką w naszym kraju ogniem i mieczem.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#2
Dawno, dawno temu moja babcia opowiadała o takich dwóch obozach, jeden się znajdował w budynku obecnej przychodni chorób płuc przy ulicy Cmentarnej. Były tam kierowane osoby, które mogły coś wiedzieć. Drugi obóz znajdował się przy ulicy Rąbieńskiej, dzisiaj stoi w tym miejscy restauracja Złota Kaczka, w tym obozie znajdowała się tylko ludność cywilna przeznaczona do deportacji.
Odpowiedz
#3
To by sie zgadzało bo mieszkańcy Rabienia to przesiedleńcy
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#4
Dawny Stalag Luft 2 po różnych przejściach stał się obozem dla Niemców. W gazetce publikowanej przez seniorów lotnictwa w Łodzi był artykuł na ten temat, łącznie z relacją Niemca, który w obozie siedział.

Ironrat
Odpowiedz
#5
Na Olechowie był jakis obóz po wojnie dla DE
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#6
(14-12-2011, 11:14)IRONRAT napisał(a): Dawny Stalag Luft 2 po różnych przejściach stał się obozem dla Niemców. W gazetce publikowanej przez seniorów lotnictwa w Łodzi był artykuł na ten temat, łącznie z relacją Niemca, który w obozie siedział.

Ironrat

Coś bliższego na temat tego wydawnictwa? Jakiś skan lub link?
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#7
Nie napisałeś czy chodzi o obozy tylko na terenie Łodzi,to wymienię tę z mojej okolicy obóz dla ludności cywilnej w majątku Harrego Eiserta w Dłutowie,wojskowy w kościele św Piotra i Pawła w Pabianicach .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości