Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lazar Lusternik
#1
Pytanie do kolegów ze Zduńskiej Woli.
Czy w Zduńskiej Woli zachowały się ( w muzeum, dom) pamiątki po urodzonym 31 grudnia 1899 roku światowej sławie matematyku Lazarze Lusterniku.?
Pozdrawiam
Leszek
Odpowiedz
#2
hmm... Szczerze mówiąc to niemam pojecia, trzeba bylo by sie przejsc do muzeum i zapytać
Odpowiedz
#3
Myślę że tak, ponieważ w jednym ze swoich artykułów "Gdzie jest taka Zduńska Wola" muzealnik chyba coś o nim pisał Smile jak znajdę to może przepisze treść artykułu, a co chcesz o nim wiedzieć i na co :mrgreen: .
Odpowiedz
#4
Na co mi wiedzieć, …………… a na to że jestem ciekawy. Czy w Zduńskiej Woli na domu w którym się urodził jest ( o ile istnieje ) jest tablica pamiątkowa, czy jest w Zduńskiej ulica nazwana jego imieniem? Czy jest coś w na jego temat w regionalnym muzeum. Każde miasto stara się promować swoich znanych obywateli.
Pozdrawiam
Leszek
Odpowiedz
#5
Na pewno niema jego ulicy w Zduńskiej Woli ani tablicy pamiątkowej co do domu nie wiem czy istnieje, zorientuję się i napisze :mrgreen:
Odpowiedz
#6
Cóż, gdyby był jak patron miasta świętym i antysemitą, to byłaby i ulica i tablica.
Pozdrawiam
Leszek
Odpowiedz
#7
Leszek napisał(a):Cóż, gdyby był jak patron miasta świętym i antysemitą, to byłaby i ulica i tablica.
Pozdrawiam
Leszek
Czyżby kolega sugerował ,że w Polsce tylko antysemici mają swoje ulice i tablice.Prosze niech kolega dokladniej się rozejży dookoła , a zdanie zmieni.
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#8
Nic takiego o Polsce nie pisałem i kolega ma rację, że nie tylko święci i antysemici mają w Polsce ulice, ale świętym jakoś w Polsce łatwiej.
A pisząc o patronie miałem na myśli Zduńską Wolę.
Po zastanowienu doszedłem jednak do wniosku że co do patrona zadania nie zmienię. Na patrona miasta nadaje się tylko święty-ta, a że przy okazji antysemita - nie ważne- ważne że święty.
Przecież opieka błogosławionego (błogosławionej) nad miastem niesie wiele różnorakich korzyści.
Pozdrawiam
Leszek
Ps. Świecy patroni się w Polce nie sprawdzili - patrz Stalinogród
Odpowiedz
#9
Wielki filozof i myśliciel Emil Cioran napisał: "Jest coś gorszego od antysemityzmu: to anty-antysemityzm." Twój post jest najlepszym dowodem na to, ze miał rację.
Cytat:Na patrona miasta nadaje się tylko święty-ta, a że przy okazji antysemita - nie ważne- ważne że święty.
Może w takim razie proponuję zrobić z tow. Salomona Morela honorowego obywatela Garbowa. To byłby dobry patron prawda ?? Można mu jeszcze pośmiertnie przyznać order za walkę z antysemityzmem.
Cytat:Przecież opieka błogosławionego (błogosławionej) nad miastem niesie wiele różnorakich korzyści.
Opieka radzieckiego matematyka da znacznie więcej prawda ??
Cytat:Ps. Świecy patroni się w Polce nie sprawdzili - patrz Stalinogród
To już jest na tak żenującym poziomie że nawet tego nie skomentuje.
Odpowiedz
#10
Panowie to jest forum historyczne a nie polityczno-społeczne. Poglądy osobiste dotyczące naszych orientacji i przekonań wyznaniowych tudzież narodowościowych nie powinny się pojawiać. Bardzo proszę o powściągnięcie języków. Jestem zmuszony udzielić ustnego upomnienia. Jeśli to nie pomoże, to będą wyciągnięte inne konsekwencje.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#11
Panowie spokój! Słuchać się moderatora. W regulaminie jest wyraźna informacja, że zakazane jest jakiekolwiek propagowanie rasizmu, antysemityzmu i podobnych form nietolerancji. I to czy ktoś jest fanem Romana Dmowskiego, Wandy Wasilewskiej, Adolfa Hitlera, Józefa Stalina, NOP, ONR, Falangi, KPP, KC PZPR, PKS, PKP, ZUS, TP SA, Klubu Przyjaciół Kubusia Puchatka czy innego równe popierdzielonego tworu - CH.. MNIE TO BOLI! A jak ktoś chce się wyżalić z tego powodu to niech zadzwoni na audiotele i sobie pogada!
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#12
Z tego co się dowiedziałem, od muzealnika nic się o nim nie zachowało :-( wiadomo tylko że rodzina Lusterników mieszkała w okolicy ul. Juliusza ;-) tj. niedaleko Pl. Wolności Smile
Odpowiedz
#13
OK. Dzięki za informację.
Pozdrawiam
Leszek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości