Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Folwark Gonaszew
#1
Nie wiedziałem gdzie wkleić tego posta. Czy ktoś wie gdzie znajdował się Folwark Gonaszew w województwie łódzkim?Nazwa pojawia się w dokumentach do 1948 r. Myślę że było to między Łodzią a Piotrkowem Trybunalskim lub w okolicach Piotrkowa.
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#2
Wdzięczny będę za wszelaką okazaną pomoc.
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#3
W „Księdze adresowej Polski (wraz z w.m. Gdańskiem) dla handlu, przemysłu, rzemiosł i rolnictwa” Warszawa 1924, folwark o takiej nazwie nie występuje. Spis ten jest dosyć dokładny, więc folwark powinien byś w nim wyszczególniony.
Może mamy do czynienia z przekręconą nazwą.
Pozdrawiam
Leszek
Odpowiedz
#4
Dziękuję, a czy jest możliwośc dostępu do takiego spisu?
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#5
Proszę próbować <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.wbc.poznan.pl/dlibra">http://www.wbc.poznan.pl/dlibra</a><!-- m --> , lub w bibliotekach.
Pozdrawiam, powodzenia
Leszek
Odpowiedz
#6
Można też - choć to żmudna zajęcie - poślęczeć nad odpowiednim arkuszem wig-ówki, tam folwarki były oznaczane skrótem "Fl" (jeśli się nie mylę Smile)
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#7
zrobiłem to wczoraj arkusz Piotrków i Pabianice nic nie było :-(
Pozdr MJ
Odpowiedz
#8
Fidel - sprawdź jeszcze raz nazwę - może chodzi o folwark i wieś - Głaniszew?
Gdy wytniemy ostatnie drzewo i zatrujemy ostatnią rzekę odkryjemy nagle, że nie można jeść pieniędzy.
Odpowiedz
#9
A gdzie takowy był?
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#10
Aktualnie : wieś położona w województwie łódzkim, w powiecie sieradzkim, w gminie Warta,
w dawniejszych opisach było to tak: wieś i folwark w pow. tureckim, gm. Grzybki, par. Góra przy trakcie z Warty do Kalisza, 31 wiorst od Kalisza, 15 od Sieradza, 5 w. od Warty. :-D
Gdy wytniemy ostatnie drzewo i zatrujemy ostatnią rzekę odkryjemy nagle, że nie można jeść pieniędzy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości