Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z bialej Podlaskiej
#1
Prawo mowi zglosic, ale czy po czyms takim ktos sie odwazy ?

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080710/PODLASKA/117856527">http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc ... /117856527</a><!-- m -->

Chory kraj. Wiecej komentowac nie trzeba,artykul sam mowi za siebie.
Odpowiedz
#2
Cóż, nie postawili mu oskarżenia z tytułu zgłoszenia bomb tylko z tytułu nielegalnego posiadania amunicji. A to już zupełnie inna bajka!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#3
Inna bajka - fakt. Tyle,ze chlopak chcial dobrze,a zaszkodzil sam sobie. Z resztą zabezpieczony arsenał też jest "imponoujący" - zardzewiałe lufy, puste skorupy granatów, rozbrojona mina i spiłowane zapalniki. Czy posiadanie takiego rodzaju amunicji jest zabronione ? Chyba nie, wiec czemu ma sluzyc zabezpieczenie. Aktykuł uzmysławia ile złego może przynieśc słuszne postępowanie, a tak byc nie powinno. Przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie. Byc moze uratowal kogos,a zaplaci za to slono...
Odpowiedz
#4
Cześć.Ten artykuł ma służyć tylko jednemu celowi - TANIA SENSACJA -.Przy okazji doprowadzi do tego że jak ktoś znajdzie niewypał to na pewno go nie zgłosi bo po co komu kłopot .No a jeśli gość miał nie zdekowaną amunicje to może mieć problem.
Odpowiedz
#5
" Jeszcze nie podsumowaliśmy kosztów całej akcji, ale szacujemy, że pilnowanie terenu przez strażaków pewnie kosztowało nas około 2700 zł, bez liczenia kosztów paliw i napojów - dodaje Pikacz." No widzicie, jeszcze łobuz jeden gminę na koszty naraził. Parodia :lol:

Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#6
No chlopak powinien powiedziec "przepraszam za zamieszanie, wiecej nie bede, a mineralna postawie w najblizszym barze " ;-)
Swoja droga pytanie czy na podstwie stwierdzenia faktu poszukiwan z wykrywka panowie policjanci maja prawo do przeszukania domu ? Na jakiej podstawie ktokolwiek wydaje taki nakaz? Niedlugo kazdy z samego powodu posiadania bedzie mogl spodziewac sie nalotu Confusedhootzombie: Nie wiem jak Wy postepujecie w przypadku takiego znaleziska, ja osobiscie nie mialam jeszcze przyjemnosci i mam nadzieje,ze nie bede,ale ostatnie akcje atakow na "poszukiwaczy skarbow" nie zachecaja do kontaktow z wladza....niestety
Odpowiedz
#7
Cytat:ja osobiscie nie mialam jeszcze przyjemnosci i mam nadzieje,ze nie bede,ale ostatnie akcje atakow na "poszukiwaczy skarbow" nie zachecaja do kontaktow z wladza....niestety
Niestety tak samo bywa w przypadku znalezisk o charakterze archeologicznym. Dość przypomnieć sprawę poszukiwacza z Bytowa, który poinformował WKZ o miejscu znalezienia monet rzymskich. Skończyło się rewizją w mieszkaniu i procesem :/
Odpowiedz
#8
Simbi napisał(a):Swoja droga pytanie czy na podstwie stwierdzenia faktu poszukiwan z wykrywka panowie policjanci maja prawo do przeszukania domu ? Na jakiej podstawie ktokolwiek wydaje taki nakaz?
Nakaz wydaje prokurator na podstawie uzasadnionego wniosku policji lub innych organów ścigania. A swoją drogą i tak możecie się spodziewać przeszukania o każdej porze dnia (między 6.00 a 22.00). Wystarczy uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa. Np napiszesz coś niewłaściwego na forum lub kupisz coś podejrzanego na MWB.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#9
No to wszystko jasne . A co do stanowisk archeo, to jak wyglada kwestia uzyskania takiego wykazu i z czym to wiaze? Potrzebny wniosek i uzasadnienie checi wgladu w takie dane ? Niekoniecznie chcialabym niechcacy wejsc na taki teren i narobic sobie niepotrzebnych problemow..

Znalazłam tylko "Rejestr zabytków nieruchomych województwa łódzkiego", ale brak informacji o terenach niezabudowanych typu łąki , które sa objete ochrona ....
Odpowiedz
#10
Poszukaj w dziale KROK PO KROKU.Jagoda gdzieś tam ( chyba ) podawał gdzie tego szukać.Jeśli mnie pamięć nie myli to taki wykaz można uzyskać w siedzibie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków , Ul.Piotrkowska ale numeru to nie pamiętam.
Odpowiedz
#11
Dzieki Smile Faktycznie kto szuka, ten znajdzie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości