Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozwolenie na bron
#1
Czy jest szansa otrzymania pozwolenia na n.p. mausera jesli nalezy sie do grupy rekonstrukcyjnej ?
Odpowiedz
#2
Wg mojej wiedzy, raczej nie ułatwi to sprawy. Mauser, jeśli jest sprawny, jest bronią jak każda inna, a żeby uzyskać zezwolenie należy mocno argumentować tę potrzebę (np. to, że nachodzą Cię w domu niezrównowazeni ludzie, ktoś Ci grozi, ogólnie zagrożone jest Twoje bezpieczeństwo). To, ze należy się do grupy rekonstrukcyjnej nie powinno pomóc, aczkolwiek zastrzegam, ze nie jestem w tej dziedzinie ekspertem, więc mogę się mylić ;-)
Odpowiedz
#3
Kolejny temat wałkowany setny raz...Odpowiedź brzmi nie nie możesz mieć.
Z tego co wiem to broń jest grupą wypożyczana na czas inscenizacji.Czasami zaopatrują się w odlewy,bądź repliki (dokładnie wytłumaczy ci to ktoś kto w takiej grupie jest).

Zaleś napisał(a):a żeby uzyskać zezwolenie należy mocno argumentować tę potrzebę (np. to, że nachodzą Cię w domu niezrównowazeni ludzie, ktoś Ci grozi, ogólnie zagrożone jest Twoje bezpieczeństwo)

Natomiast kolega Zaleś myli pozwolenie na broń palną z pozwoleniem na broń kolekcjonerska.
Pozwolenie na broń kolekcjonerska też jest podzielone:
a)na broń sprawna (odpowiednie warunki przechowywania itp)
b)pozbawioną cech bojowych.

Więcej o uzyskaniu pozwolenia na broń kolekcjonerska znajdziesz w tym dziale.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#4
dzieki wielkie
Odpowiedz
#5
Jak wam podoba sie propozycja nowej ustawy odnośnie pozwoleń na bron ?
Odpowiedz
#6
Chyba nie wiedza co robia!!!!!
Policja ma coraz mniej funduszy na ochrone i myślą że tak rozwiąże się troche sprawa. Nie uważam by był to dobry pomysł
Odpowiedz
#7
niedlugo sie z domu nie wyjdzie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości