Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stare napisy na murach...
#1
Nie jestem pewien czy już nie było podobnego tematu :oops: Napisy na sklepie w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Dąbrowskiego ( średnia jakość fotek bo robione telefonem).

Pzdr


Załączone pliki Miniatury
               
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#2
Ale asortyment był niezły, od karmelków po terpentynę :-) W budynku nadal znajduje się sklep. Szkoda, że nikt o te napisy nie zadbał ale dzięki Bogu nikt też na razie nie próbował ich zamalować.

Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#3
Fajne było coś takiego kiedyś zatytułowane Łódzkie murale :-D
szkoda ze takich Napisów Historycznych jest już coraz mniej i Giną znikają pod warstwa nowoczesnej Farby :zdziwko: :dontgetit: :dontgetit:
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#4
:band:
Dźwięk artyleryjskich dział,
Rozrywających się granatów.
Na polu chwały przyszło nam...,
Walczyć za wściekłością Wehrmachtu.

Wolf
Odpowiedz
#5
Oraz pod farbą łódzkich wandali :zly:
Odpowiedz
#6
:band:
Dźwięk artyleryjskich dział,
Rozrywających się granatów.
Na polu chwały przyszło nam...,
Walczyć za wściekłością Wehrmachtu.

Wolf
Odpowiedz
#7
O ile wiem, to w Pabianicach zachowały się dwa: Jeden z czasów drugiej wojny, po niemiecku, mówiący, że była tam kiedyś piekarnia (ul. Traugutta w połowie odcinka między Zamkową a Skłodowskiej-Curie) i drugi o wiele starszy, bo z czasów jeszcze zaboru rosyjskiego "KACCA" na św. Jana (budynek księgarni obok USC)
Przez ten ostatni przebija się drugi napis, po polsku: "Akuszerka".
Znalazłem fotkę w swojej galerii: <!-- m --><a class="postlink" href="http://xantyp.deviantart.com/art/KACCA-34232322">http://xantyp.deviantart.com/art/KACCA-34232322</a><!-- m --> Smile
Odpowiedz
#8
Szadi napisał(a):Fajne było coś takiego kiedyś zatytułowane Łódzkie murale :-D
szkoda ze takich Napisów Historycznych jest już coraz mniej i Giną znikają pod warstwa nowoczesnej Farby :zdziwko: :dontgetit: :dontgetit:

Niestety to cena postępu
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości