Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Widelec
#1
Ciekaw jestem, w jaki sposób można przywrócić temu sztućcowi dawny, oryginalny wygląd.
Pierwsza fotka jest słabsza, ale dało się odczytać z niej, że jest to alpaka.
Czy jest może jakiś płyn, w którym można go bezpiecznie zanurzyć aby "doszedł do siebie" i błysnął oryginalnym wyglądam z tamtej epoki? Brak tarcia zabezpieczył by go przed uszkodzeniem detali bić, prawda?
Drugą fotkę załączyłem, bo może ktoś z was wie, co mogą oznaczać te litery pod orłem...


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
Dwa sposoby.Rozcieńczony fosol, albo rozcieńczony kwasek cytrynowy ze wskazaniem na to drugie.Pozdrawiam
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#3
z Kwaskiem pomysł spoko ale krotki pobyt w roztworze max około 10 min

a Polecam sprobować ocet 2-3 Stołowe łyżki Sól z 1-2 łyżki i gorącą wodę do tego wszystkiego wlać w szklance i na max 10 minut włożyć :wypas: :chef: ja tak robie z swoimi Łuskami Big Grin i są z ładniutkim Kolorkiem Big Grin :-P

:construction:

Mały poradnik jest tu !!

http://www.poszukiwanieskarbow.com/artyk...siadz.html
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#4
Szadi zrobiłeś mały misz masz poradnik jest do mosiądzu....Kwasek tylko krótko i nie za mocny.Pozdawiam
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#5
KaDe napisał(a):(...)albo rozcieńczony kwasek cytrynowy
Jak bardzo rozcieńczony?
W sumie nie wiele mi to mówi, bo w materii odświeżania metali jestem zieleńszy od zielonej cytryny Wink
Odpowiedz
#6
Jak mocny?Zależy proponuje na początek pół/pół z woda.Jak nie będzie schodzić po takiej kąpieli to zmniejszaj ilość wody.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#7
Dzięki za proporcje.
Kwasku chwilowo nie mam - spróbuję z sokiem cytrynowym.

I pozwolę sobie na drobne naciągniecie tematu oczyszczania.
Wykopałem wczoraj przypadkiem ładną czarkę z ceramiki.
Żaden zabytek - na spodzie ma całkiem swojskie wytłoczenie:
Z-1
A
Jest matowa, o szorstkiej powierzchni i w jasno kremowym kolorze.
Ładnie się prezentuje na półce, ale kiedy zajrzy się do środka widać rdzę po czymś, co kiedyś w niej leżało. A raczej, na czym ona leżała, bo wykopując ją z całą grudą ziemi, leżała do góry dnem.
Ile się dało, to ją doszorowałem Cifem i szorstkim zmywakiem, a później zalałem Domestosem.
Niestety, bez rezultatu.
Macie jeszcze jakieś domowe sposoby na usunięcie tej rdzawej plamy?

Pozdrawiam,
Xan Smile
Odpowiedz
#8
Fosol bądź inny odrdzewiacz?Być może roztwór soli też da rade.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości