Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asortyment Łódzkiej Wytwórni Papierosów
#1
Łódzka Wytwórnia Papierosów z siedzibą przy ulicy Mikołaja Kopernika 62, była w okresie PRL jednym z podstawowych, obok fabryk w Krakowie i Radomiu, producentów wyrobów tytoniowych w Polsce. Udało mi się zgromadzić kilka etykiet papierosów produkowanych w tym zakładzie, łezka w oku się kręci na wspomnienie tych zaczarowanych czasów.

pozdrawiam


Załączone pliki Miniatury
               
witek
Odpowiedz
#2
(24-08-2008, 21:36)snufkin napisał(a): Łódzka Wytwórnia Papierosów z siedzibą przy ulicy Mikołaja Kopernika 62, była w okresie PRL jednym z podstawowych, obok fabryk w Krakowie i Radomiu, producentów wyrobów tytoniowych w Polsce. Udało mi się zgromadzić kilka etykiet papierosów produkowanych w tym zakładzie, łezka w oku się kręci na wspomnienie tych zaczarowanych czasów.

pozdrawiam

A czy wiesz, że fajki, w większości bez filtrów, palono wszędzie ... nawet w tramwajach, które wtedy były nabite do granic możliwości tak, że wisiały winogrona?! .... dalej "łezka się kręci"? ... "na wspomnienie tych [zasyfionych] czasów"?
Odpowiedz
#3
Ale piwo było nawet w kantynie.........
Odpowiedz
#4
(17-01-2018, 19:50)limp83 napisał(a): Ale piwo było nawet w kantynie.........

A może coś bliżej ...
Odpowiedz
#5
(04-01-2018, 15:08)TT wz.33 napisał(a): A czy wiesz, że fajki, w większości bez filtrów, palono wszędzie ... nawet w tramwajach, które wtedy były nabite do granic możliwości tak, że wisiały winogrona?!   .... dalej "łezka się kręci"? ... "na wspomnienie tych [zasyfionych] czasów"?

to prawda, nie było tak kolorowo, za to te opakowania są przepiękne, mogłyby wrócić
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości