Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szybkie poszukiwania w Uniejowie.
#1
Cześć braci eksploracyjna!
Zaczęliśmy błyskawiczne badania w fosie zamku w Uniejowie w celu ochrony reliktów domniemanego mostu. Robi to nasza druga ekipa.

Jeśli ktoś ma ochotę poszperać z wykrywaczem to jest możliwość spożytkowania jego energii "Pro publico bono" czyli nie tylko dla własnej sławy Smile . Fosy w rejonie przeprawy zawsze obfitują w ciekawe artefakty - wiadomo ludziom bambetle spadały do wody i do dziś tam leżą na dodatek często w świetnym stanie! :wypas: .

Mamy tempo badań ekspresowe, bo budowa tam pędzi. Dlatego też możliwe jest przeszukanie wykopów i hałd pod kątem występowania tam np. monet, ale tylko środę, czwartek lub piątek. W sobotę może być już za późno - będzie już pozamiatane, choć pewności nie ma bo archeologia jest jak pogoda - wieczna zagadka :mrgreen: .

Podczas bada jak na razie odsłoniliśmy górne fragmenty słupów starego mostu, który wiódł kiedyś do bramy zamkowej. Jak ktoś jest ciekaw, a ma wykrywkę pod ręką, to zapraszamy drugiej takiej okazji nie będzie.
Nasz wykrywacz jest w Ełku więc tłoku nie ma :baby: .
W razie czego kontakt do mnie ma "resty" albo przez pw - odpowiem najwcześniej po południu.
Do miłego! :hurra:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#2
Kurde blaszka - ciężko tak na biegu coś zorganizować zwłaszcza w tygodniu!!! :->
Nic nie obiecuje ale może się wyrwę choć na jeden dzień , zwłaszcza że w piątek jedziemy liczną ekipą na poszukiwania sztandaru do Lelowa.
Odpowiedz
#3
OK.decyzja zapadła jedziemy jutro !
Na tą chwile wybieram się ze mną Pietrow, Sarmata , Bombel oraz z Błaszek- Passy.
Wyjazd ode mnie o 7 rano o ile się coś nie zmieni niespodziewanie
Odpowiedz
#4
Potwierdzam-będę.Ostatnio bardzo mi szkodzi praca,więc jutro rzucam ją w kąt i oczekuję na Was o 8-mej przed zamkiem.
Odpowiedz
#5
Cześć.Pamiętajcie o fotorelacji i sprawozdanku na stronę.Dasz dół !!!!!
Odpowiedz
#6
w dniu dzisiejszym w Uniejowie stawili sie na odzew archeo:
1.Pietrow
2.Sarmata
3.Bombel
4.Passy
5.Irena
6.Gąsior
7.Zbyszek
8.resty
Jeśli ktoś może być też jutro to będzie miło
Z naszej dzisiejszej ekipy chętny jest Sarmata ale on nie mobilny więc zdaje sie na okazje z kimś zmotoryzowanym.
Dziś wyszło sporo sreberek , trochę miedziaków i jedno złotko, poza tym żelastwa mnóstwo, skorup i kości też.
Poznaliśmy też osobiście Burmistrza Uniejowa Smile który zajrzał z wizytą na wykopaliska w ciągu dnia.
Fotki już się ładują na chomika - na razie z mojego aparatu , później dojdą jeszcze foty Pietrowa i Bombla ale to chyba po powrocie z Lelowa.
Odpowiedz
#7
no zdjęcie fantów takie poglądowe, w realu całkiem dobrze się prezentują. Sarmata nie wiem czy wiesz ale to sreberko które znalazłeś na hałdzie koło mnie to grosik praski :wypas:

Dzisiaj nieco bardziej skromnie. Sporo boratynek, średniowieczny naparstek, nożyk, nic specjalnego.

zapomniałem spytać czy jutro by się ktoś przydał, ale jeśli będą rozplantowywać to na pewno będzie ktoś potrzebny Smile

po 4 godzinnej walce z samochodem wróciliśmy ze Zbyszkiem na bazę :alien:

[Obrazek: DSC08057.jpg]

[Obrazek: DSC08049.jpg]

[Obrazek: DSC08050.jpg]

[Obrazek: DSC08051.jpg]

[Obrazek: DSC08052.jpg]

[Obrazek: DSC08053.jpg]

[Obrazek: DSC08054.jpg]

[Obrazek: DSC08056.jpg]
Odpowiedz
#8
Gąsior mówiłeś przez telefon że jeszcze ktoś był z wami.
Napisz choć jego nicka na forum - o ile się gość przedstawił ;-)
A i jak robiliście jakieś foty to w folderze Uniejów 2011 możecie je dodać do chomika restybis. :cwaniak:
[Obrazek: restybis.gif]
Odpowiedz
#9
Uwaga!

Znowu można poszukać czegoś w Uniejowie!!!
Jak dotychczasowych uczestników uprzedzał Wojtek (kierownik badań w Uniejowie) już czwartek (o cholera to JUTRO!!!) będą rozplantowywane hałdy humusu z fosy. :construction: Będziemy też pobierać próbki pali mostowych do badań dendrochronologicznych.
Zabytków będzie chyba jeszcze więcej niż dotąd bo humus pochodzi z okolic eksplorowanego wykopu, a więc z powierzchni wielokroć większej niż nasz wykop.

Zachęcam wszystkich poszukiwaczy do aktywnego udziału. Praca od rana do kiedy się da :-D


Jak dotąd efekty działań archeo-poszukiwań :wypas: są wspaniałe. Dzięki naszej wspólnej pracy udało się uratować przed koparką dziesiątki bardzo ciekawych zabytków zgubionych w fosie w rejonie mostu. Wśród nich ciekawa kolekcja monet, przedmioty żelazne no i oczywiście świetnie zachowana lunnula - ozdoba wczesnośredniowieczna. Więcej informacji o znaleziskach postaramy się przekazać po zakończeniu badań.

Jeszcze raz zapraszam więc do Uniejowa w czwartek 18 sierpnia 2011 roku!

Owocnych łowów!
:zdrowko:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#10
W badaniach zeszłotygodniowych brał też weteran Forum'owych potyczek słownych Ironrat. Jak sądzę to ta osoba, której niektórzy nie mogli zidentyfikować. Witamy znowu na wspólnym poletku!
Zachęcam do dzielenia się spostrzeżeniami i wrażeniami z Uniejowa!
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#11
Postaramy się przyjechać - Irena i Kazik.
Odpowiedz
#12
Z Łodzi wyjazd o 8rano z Lotniczej , kto chętny to są jeszcze wolne miejsca w Californii.
Ze mną prawdopodobnie pojedzie Konsos, Pietrow i Bombel ale to jeszcze nic pewnego.
archeo napisał:
".....weteran Forum'owych potyczek słownych Ironrat. Jak sądzę to ta osoba, której niektórzy nie mogli zidentyfikować."
No cóż kolega się nie przedstawił z nicku będącym wtedy na straży Gąsiorowi i Zbyszkowi :lol:
Odpowiedz
#13
Archeo, a jak wygląda sprawa samego zamku? Były tam prowadzone jakieś badania? Malowidła, itd...

Ironrat
Odpowiedz
#14
Ironrat a ty się jutro wybierasz?
Bo jak co to mam miejsce w aucie
:cwaniak: razem zawsze podróż wyjdzie taniej , a i kuchnia z lodówą na wałówkę pod ręką :-D
Odpowiedz
#15
Dziś na akcje stawili się:
1.Ironrat
2.Passy
3.Irena
4.Pietrow
5.Resty
na zakończenie dojechał jeszcze Artivu ale już było " pozamiatane" ;-)
Fotki z dnia dzisiejszego powinny być dodane jutro z mojego aparatu i od Pietrowa jak je tylko dostanę.
Ziemia z nasypów już rozplantowana , po palisadzie mostu nie ma już śladu.
Można by jeszcze sprawdzić ziemię wywiezioną z wykopu ale to już zależy od archeo.
Dziś znów wyszło trochę monet , naparstek, bełty i inne artefakty.
Niestety ziemia była rozplantowana koparką w dość grubej warstwie tak że na 100% jeszcze tam zalegają inne fanty
które umknęły detekcji naszych sprzętów.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości