Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szybkie poszukiwania w Uniejowie.
#16
Fajnie że znowu się udało! :hurra:
mam nadzieję, że zadowolenie jest obopólne.


IRONRAT napisał(a):Archeo, a jak wygląda sprawa samego zamku? Były tam prowadzone jakieś badania? Malowidła, itd...

Ironrat

Badania zamku to ciągle sprawa trudna. Jakieś były ale jakie nie wiadomo. Malowidła są zachowane w kaplicy zamkowej ale czy te które widać to wszystko?
Można by sprawdzić Twoją nową zabawką :mrgreen:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#17
archeo napisał(a):mam nadzieję, że zadowolenie jest obopólne.
Było by większe gdyby dało sie takie akcje zawczasu zapowiedzieć i najlepiej w dni wolne jak w zeszłym roku ;-)

A i znalazłem waszą reklame na You Tube:

http://www.youtube.com/watch?v=9It659IxK...re=related

I na swoim Facebooku mógłbyś wspomnieć o naszym zaangażowaniu :mrgreen:
Odpowiedz
#18
Cytat:Można by sprawdzić Twoją nową zabawką.
Zabawka jest stara (no powiedzmy) tylko nieco zmodyfikowana, w myśl zasady Polak potrafi. Zobaczymy, co z tego wyniknie.
Pierwsze badania planowane na początek września. Jestem też ciekawy, czy w przypadku np. bardzo zniszczonych, startych monet (lub innych artefaktów) coś by było widać. Zobaczymy.

Obejrzałem film reklamowy. Co to za cudo pojawia się na ekranie w 40 sekundzie? Możesz coś więcej na jego temat napisać?

Ironrat
Odpowiedz
#19
Fotki z czwartku można obejrzeć tu:
okiem restego
oraz tu:
okiem Pietrowa

przed oglądaniem najlepiej ustawić sobie ; "pokaż według nazwy pliku" żeby wyświetlały sie w kolejności wykonania a nie dodania
Odpowiedz
#20
Czy były jakieś ciekawe efekty poszukiwań pod koniec dnia poza fosą, w warstwie rozplantowanej ziemi?
Czy tam też wszystko było w takim stopniu przemieszane z gruzem i innymi śmieciami?

Ironrat
Odpowiedz
#21
IRONRAT napisał(a):
Cytat:Można by sprawdzić Twoją nową zabawką.
Zabawka jest stara (no powiedzmy) tylko nieco zmodyfikowana, w myśl zasady Polak potrafi. Zobaczymy, co z tego wyniknie.
Pierwsze badania planowane na początek września. Jestem też ciekawy, czy w przypadku np. bardzo zniszczonych, startych monet (lub innych artefaktów) coś by było widać. Zobaczymy.

Obejrzałem film reklamowy. Co to za cudo pojawia się na ekranie w 40 sekundzie? Możesz coś więcej na jego temat napisać?

Ironrat

Jakie badania? W terenie? Malowidła?
Mamy fajną łyżkę (też jest na filmie) na której słabo widać grawerunek, może jest gdzieś inkrustacja. Może jest coś jeszcze? Jest przed konserwacją więc może warto by zobaczyć germanowym okiem :lol:
Co do filmy to pokazujemy miecz brązowy kultury łużyckiej - nic ciekawego.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#22
IRONRAT napisał(a):Czy były jakieś ciekawe efekty poszukiwań pod koniec dnia poza fosą, w warstwie rozplantowanej ziemi?
Czy tam też wszystko było w takim stopniu przemieszane z gruzem i innymi śmieciami?

Ironrat

Ziemia wydobyta z fosy i rozplantowana po parku zawierała jeszcze kilka monet ale nie sprawdzaliśmy wszystkiego dość dokładnie .
Śmieci z gruzem niestety też były w dużej ilości.
Odpowiedz
#23
Są już podziękowania od ArchTechu za pomoc w badaniach .
Kto był będzie je mógł odebrać na wystawie stowarzyszenia podczas styczniowego Moto Weterana.
Kto nie będzie mógł wtedy przyjść to zapraszam do siebie do sklepu na Lotniczej
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości