Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grobla w Łęczycy
#1
Witam. Niedawno kupiłem wykrywacz metali i chce się zapytać czybyl ktos na groblii w Łęczycy lub wokol niej. Czy na tym kanale łączący łęczyce z topolą królewska znalazł ktos jakas militarke ? Wyczytąłem że w czasie bitwy nad bzurą walczyli tam zolnierze
#2
stary na grobli wychodza karabiny i bagnety a chelmow WZ 31 tam od metra niedawno moj dobry znajomy trafil tam motocykl BMW byl razem z obsluga ale nie bral go bo sie zarowka nie palila JEZUUU JAK MNIE WKU.... TAKIE POSTY stary proponuje wizyte w bibliotece ;-)
#3
Stary przperaszam jestem nowy i nie za bardzo sie znam . Z czase mbede przegladal a jak narazie chcialem tylko sie dowiedziec czy wogóle sie da cos znalesc .
#4
Człowieku... <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.wimbp.lodz.pl">http://www.wimbp.lodz.pl</a><!-- m --> i inne łódzkie biblioteki naukowe czekają z utęsknieniem na nowych czytelników ;-) .
#5
Jazzman nie oczekuj że ktoś Ci powie tak tam warto a gdzie indziej nie warto! Mówiąc szczerze wszędzie warto! Nie ma terenów przekopanych nawet w naszej dziurze po samolocie coś jeszcze znajdziesz Smile
W innym wątku pisałeś ze masz kilka przeczytanych książek o historii Łęczycy no i super. To teraz wsiądź do auta lub na rower, pojedź w miejsce z którym wiążesz największe możliwości oczekiwania i pogadaj z miejscowymi oni się najlepiej orientują! Jak już zweryfikujesz informacje z książki z informacjami w terenie, możesz przystąpić do poszukiwań. Pamiętaj jednakże, ze musisz działać zgodnie z prawem tj. z ustawą o ochronie zabytków. A jak to zrobić to już temat na inną dyskusję. Nota bene na tym forum już ten temat był poruszany! Poszukaj. Ja osobiście nie pomogą Ci w kwestii grobli jak i Łęczycy to Ci nie pomogę bo moja wiedza w tym temacie jest znikoma! Życzę owocnych działań!
Pozdr MJ
#6
Wielkie dzieki ! Dzisiaj sie wybieram na poszukiwania . Jak narazie Kwiatkowek bo tam co nie co obilo mi sie o uszy. Dam znac jaki efekt poszukiwan byl
#7
No i znalazlem . Jak na pierwszy raz to niezle chyba ?


Załączone pliki Miniatury
       
#8
Fanty nie z grobli bo tylko slepe sygnaly . Bylem na zwyklym polu uprawnym. Ma ktos ace250 ? Wam tez takie sygnalz sie zdarzaja ? Sygnal jest do momentu kiedy zdejmuje trawe- jak trawki nie ma sygnal znika, ale pinpoint pokazuje mi ze cos jest. Wykopalem metrowa dziure i pinpoint nie malal. Zakopalem i zmienilem rejon . Czy ominolem jakis fant czy po prostu sprzet mi szwankuje ?
#9
A zdjętą trawkę sprawdzałeś? Pamiętaj zakopywać dołki po sobie!
Trafienia niczego sobie! Życzę dalszych owocnych poszukiwań!
Pozdr MJ
#10
Sprawdzałem i dolki oczywiscie zakopuje :-) hmmm wiesz mzoe co moze byc przyczyna tego ? Z tego co wiem kanarek nie ma 2metrowego zasiegu. Moze na połtora metra to bylo ? warto zobaczyć ?
#11
Jest tak ze czesto pokazuje kolorek na zardzewiale zelaztwo. Po zdjeciu warstwy ziemi juz lepiej rozpoznaje ze to jednak zlom wiec nie daje sygnalu. Tak sie zdarza.
Najlepsza rada:
Po co do czorta chodzicie na trybach z dyskryminacja. Wlacz tryb all metal i tak lataj (szukaj), ale pomijaj sygnaly z pierwszych dwoch kwadracikow i te przeskakujace z koloru na iron. Wtedy po zdjeciu warstwy ziemi od razu wiesz ze pod cewka jest zelastwo (bo tak pokazuje mimo pierwszego sygnalu na kolorek), lub kopiesz dalej bo pokazuje ze jednak jest kolorek.
#12
Kochani, chciałem tylko przypomnieć, że piszecie w dziale Wojna Obronna 1939 a nie porady wujka Zenka. Dlatego zamykam ten wątek. Dalszą dyskusję przenieście do działu o wykrywkach i do naszych znalezisk.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości