Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupa rekonstrukcyjna " Ryttärenkompagni "
#1
Ja mam pytanie . Mianowicie , postanowiłem założyć grupę rekonstrukcyjną " Ryttärenkompagni " , mającą odtwarzać kompanię rajtarii szwedzkiej z lat 1655- 1660 [ raczej najemnej niemieckiej , niż zaciągniętej w Szwecji ] .

Takich grup rekonstrukcyjnych , odtwarzających Szwedów czy np. Brandenburczyków jest stosunkowo niewiele , w porównaniu do tych odtwarzających np. naszą jazdę zaciągu polskiego [ zwłaszcza pancerną/lekką/kozacką ] .

Jak sądzicie - utworzenie takiej grupy może mieć sens ?.

Jaka jest szansa na przyciągnięcie potencjalnych rajtarów ? [ pań też , bo za regimentem rajtarskim [ zwłaszcza najemnym niemieckim ] , szły wozy z rodzinami żołnierzy i markietanami/markietankami ] .
Odpowiedz
#2
Wiesz, próbować można ale wszystko zależy od wybadania tematu. Warto by zrobić wywiad na różnych forach historycznych czy są zapaleńcy w tym temacie.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
Wprost kapitalny pomysł, kosmiczny ale kapitalny. Fakt, że moje mętne pojęcie o mundurkach wojsk szwedzkich z okresu baroku, opiera się na doznaniach z POTOPU w technikolorze, jednak wrażenie było piorunujące i warte odtworzenia.
Wielkie wyzwanie ale sam pomysł wart dużo, przynajmniej w świetle coraz to kolejnej rekonstrukcji jednostek Waffen SS tworzonej przez rdzennych Polaków czy innych Słowian ( oczywiście bez szerzenia złego dotyku - czyt. bez podtekstu ideologicznego).

Moim czołem o blat z szacunku dla pomysłu takiej rekonstrukcji, napisz co fajnego robisz żeby urzeczywistnić tak czarującą wizję.

pozdrawiam
witek
Odpowiedz
#4
Do wszystkiego potrzebna jest jeszcze kasa!!! A z kasą krucho ... :-D (mundury, wyposażenie itp.) Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości