Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regny
#1
Hmm dostałem właśnie pewną ciekawą informację odnośnie dawnej GSU IV Regny czyli JW 1933 . Myślałem że bocznice prowadzące do niej zostaną zlikwidowane a tu cała infrastruktura kolejowa, łącznie z torowiskami ma być wyremontowana i zmodernizowana. Pracami ma się zająć pewna firma z Pomorza. Czyżby jakieś strategiczne plany co do przyszłości jednostki?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#2
A skąd informacja że składnica w Reganch ma być zlikwidowana? Bo z tego co wiem to ją mają tak piszesz modernizować! A słyszałem to już baardzo dawno!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#3
Jagoda - pisałem że mieli zlikwidować bocznice kolejowe prowadzące do niej, a tu okazuje się że mają je modernizować i remontować.
Nic nie wiem o likwidacji samej jednostki.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#4
W Regan słyszałem że mają tyle towaru, że jak by chcieli to wywieź ciężarówkami to pewnie przez tydzień by non stop jeździły! A towaru mieli tam masę ciekawego bo podobno i przedwojenne uzbrojenie się trafiało słyszałem o wz. 28 ale nie wiem czy chodziło o DP czy o browninga!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#5
Mój drogi obstawiałbym bardziej konstrukcję zza wschodniej granicy ale z tego co się orientuję Niemcy nie wysadzili Regn, wycofując się w styczniu 1945. Przez okres okupacji należały do Luftwaffe więc zawartość była raczej bombowa, ale kto wie Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#6
To link do Łódzkiego forum komunikacyjnego gdzie dyskutowano na ten temat:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.komunikacjalodz.fora.pl/kolej-i-samoloty,11/koluszki-regny,763.html">http://www.komunikacjalodz.fora.pl/kole ... y,763.html</a><!-- m -->
Odpowiedz
#7
Zerknąłem sobie na zdjątko lotnicze Regn! Powiem tak fiu fiu kawał terenu!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#8
No może trochę odświeżę temat:
teren jest ogromny, jadąc lasem wszędzie tabliczki "zakaz wstępu".
Na google earth jest jedno zdjęcie zbiorników, które zresztą widać na Geoportalu.
Czy ktoś się orientuje czy cały obiekt jest używany? Czy może tak jak na Nitracie, magazyny zupełnie opuszczone?
urban post mortem
Odpowiedz
#9
Magazyny są używane co prawda jest tam tylko ochrona cywilna a z 3 pasów ogrodzeń z tego co pamiętam są 2 ale to nadal jeden z największych magazynów broni i amunicji w kraju co prawda część magazynów sie zawaliła a teren jest niby mniejszy niż kiedyś ale miejsce cały czas funkcjonuje i z tego co pamietam jest tam całkiem niezły sprzęt;p :cwaniak:
Odpowiedz
#10
Oki, jak część się zawaliła to chyba można spróbować.
urban post mortem
Odpowiedz
#11
Był może ktoś i oglądał teren jak wygląda ?
Odpowiedz
#12
Co masz na myśli pytając jak wygląda teren? To czy ktoś wchodził na teren jednostki?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#13
Chodzi mi o to czy nadal jest pilnowany? I czy jest możliwość wejścia? Armia ciągle się reorganizuje i zmniejsza jednostki lub całkowicie je opuszcza dla tego pytam.
Odpowiedz
#14
Na twoim miejscu bym tam nie wchodził ochrona z kałachami patroluje teren wojska też jest troszkę no chyba ze nie obawiasz się ze cie zgarną na terenie bylem ostatnio w kwietniu 2 lata temu i wyglada to dość poważnie i jako osoba cywilna na pewno nie zostaniesz zignorowany.
Odpowiedz
#15
krusiu napisał(a):Na twoim miejscu bym tam nie wchodził ochrona z kałachami patroluje teren wojska też jest troszkę no chyba ze nie obawiasz się ze cie zgarną na terenie bylem ostatnio w kwietniu 2 lata temu i wyglada to dość poważnie i jako osoba cywilna na pewno nie zostaniesz zignorowany.


Dlatego jestem ciekawy czy coś się zmieniło od tamtego czasu Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości