Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W miescie czterech kultur...
#1
Czegos tu nie kumam! Już chcialem wlączyć się do dyskusji o 70-cioleciu , a tu nagle myk i wisi klóda! Czy na tym zacnym Forum mozna mowic o historii Panstawa, Regionu, malej Ojczyzny bez narażania sie na kneblowanie ust??? Czy cenzura na nowo zostala wprowadzona? Nasze lodzkie cerkwie ocalaly w tej czy innej postaci, naszą kaliską - cudowną o pięciu cebulastych kopulach pw.sw.sw.Piotra i Pawla rozebrano ok.1926 roku. Po rozebraniu żalowano i wybudowano inna,skromniejsza tez pod tym samym wezwaniem. Teraz nawet chce sie nadac fragmentowi nabrzeza Prosny imie b.gubernatora M.P.Daragana, ktory dla Miasta zrobil wielokrotnie wiecej niz pęczek powojennych prezydentow ,Przew.Prezydium itd. A tu na tym forum nie można pogadac o historii panstwowosci polskiej i historii sztuki , co prawda cerkiewnej, ale pieknej. W knajpie tej wiedzy nie znajde, a wybieram sie na 3 tygodnie na Lubelszczyzne. Mam szukac w necie i to tak bez wymiany zdan i dyskusji???

Pozdrawiam
Panie wybacz im, bo nie wiedza co czynia.
Odpowiedz
#2
ok nie wiem odnośne którego tematu się ustosunkowujesz ale:
- nie wiem nic o cenzurze na tym forum (jeżeli coś istnieje podaj przykłady)
- jeżeli blokowanie tekstów naruszających regulamin tego forum nazywasz cenzurą, to niestety twój problem
- z góry zaznaczam że teksty ksenofobiczne i rasistowskie zostają skazane na zagładę gdyż na tym forum "wszyscy sramy jednym gównem" i niczyje gówno nie jest bielsze od drugiego
- propagowanie treści, haseł oraz idei faszystowskich i nazistowskich jest surowo wzbronione
- dla zachowania świętego spokoju i nie powodowania nowych sporów i wzajemnego obszczekiwania się, niektóre teksty mogą być zablokowane przez administratorów lub moderatorów
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
gunship napisał(a):gdyż na tym forum "wszyscy sramy jednym gównem" i niczyje ** nie jest bielsze od drugiego
-
Ale nie wszyscy się jednakowo pocieramy (30 % populacji na świecie się podciera, 70% podmywa) i o tym administratorzy lub moderatorzy powinni pamiętać.
Pozdrawiam
Leszek
Odpowiedz
#4
Zgadza się ale to 70% postępuje bardziej higienicznie niż to pozostałe 30 Smile

W każdym razie. Nie interesują mnie niczyje poglądy polityczne czy światopogląd. Sorki. Meritum historyczne skupione na faktach.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#5
Dziekuję panie magistrze za celną i grzeczną odpowiedż. :wypas:
Odpowiedz
#6
O co chodzi z tymi cerkwiami ? Temat mnie kiedyś mocno interesował, więc chętnie się dowiem, bo może coś mógłbym pomóc ...
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości