Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na grzybki
#1
Szanownych kolegów poszukiwaczy !
Wkrótce wybieram sie "na grzybki" macie panowie jakies rady jak szukać ? Chodzić tylko po ściażkach czy tez zanurzyć się wgłąb lasu ?
Odpowiedz
#2
Siemka, chodź tam gdzie da się machnąć "wykrywaczem grzybów" a jeżeli chcesz pozbierać jakieś grzyby w kształcie pocisków to pochodź po jakiś wzniesieniach (dobre kulochwyty). A po krzakersach nie łaź bo to nie ma sensu!!!! :lol: A może tak, na co jesteś nastawiony??? Drobnica? :-)
Odpowiedz
#3
a byłem z nastawieniem na drobnice. No ale po 2 godzinach wykopywania samych polmosów przestawilem sie na real grzybki . Efekt dwa kosze hehe. Następnym razem tez do lasu ale inna sciazka. Drobnice na sciezce znajde nieprawdaz ?
Odpowiedz
#4
masz racje droibnica to ma sciezkach dobrze jest jesze sprawdzic stare mapy i porownac z nowymy czasem stare drogi wychodza po srodku pola a tam jest multum monetek mozna sobie nazbierac :band: :construction:
Odpowiedz
#5
Ano bylem kiedys w lesie w lesmierzu ale to była droga mało uczęszczana chyba bo po 5 godz znalazłem tam 2 grosze z 1949 roku i łańcuszek z matka boska . Badź co badź warto szukać po ścieżkach. A ska takie mapy mogę wziąć ?
Odpowiedz
#6
jeżeli widzisz śmieci w rejonie gdzie kopiesz to odpuść sobie... no chyba że zbierasz kapsle od piwka!!! :lol: Ja ścieżki omijam z daleka (no chyba że te w głębi lasu). zdarzyło mi się wykopać srebrny pierścionek lecz to był zwykły fart!!! Dobrze kolega radzi, pośmigaj trochę po polach, dyskryminacja i hola... :wypas:
Odpowiedz
#7
Ale chodzi ci o pola uprawne ? Na takich to nazbierałem się ciekawych rzeczy Moneciaki i łuski naboje nawet manierke hehe chyba ze o polanjki w lasach ci biega. Jak tak to w sobote juz lece :-)
Odpowiedz
#8
pola uprawne, polanki leśne itp... Naprawdę bardzo fajna sprawa!!! Lecz pola są dobre na krótką metę, poszukaj jakiegoś dworku w okolicy to może jakieś guziczki herbowe znajdziesz... :-D Ja preferuje taki teren... :-) :-) :-)
Odpowiedz
#9
Co do dworków to moge poszaleć !!!! Dwa są w poblizu miasta z czego jeden należał do mojej rodziny teraz jest pusty wiec nic tylko szukać . Wielkie dziekki za pomoc :piwo: dla ciebie
Odpowiedz
#10
pytales z kad wziac mapy polecam strone <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mapywig.org/news.php">http://www.mapywig.org/news.php</a><!-- m --> jestem poczatkujacy ale na innych forach luszie poodali ta strone i zeczywiscie map jest wiele polecam :wypas:
Odpowiedz
#11
a dokladniej chodzilo mi o pola uprawne i ogolnie o pola przez ktore przebiegaly kiedys drogi polecam mapy na stonie ktora podalem sa dosc dokladne :construction: Cool
Odpowiedz
#12
Panowie - jeśli chodzi o dworki to macie bardzo duże szanse że już po paru dołkach zawiną was . Dworki podlegają nadzorowi konserwatora zabytków a teren wokół ich przeważnie jest stanowiskiem archeologicznym.A jeśli chodzi o pola to bez uzgodnienia z właścicielem też macie duże szanse na czapę.Dzisiejszy chłop nie jest głupi i zamiast gonić was z widłami po polu woli zadzwonić po niebieskich.Powodzenia
Odpowiedz
#13
Kolego kupując wykrywacz, liczysz się z tym że możesz mieć nieprzyjemności z tego tytułu... :yes: Nie pozostawiaj po sobie śladów, kitraj się trochę a wszystko będzie OK :-) :-) :-)
Odpowiedz
#14
Panowie ja głupi nie jestem. Jak chdze na pola to za pozwoleniem wlaściciela . Jeszcze nigdy nie spotkałem się z odmową co najwyżej kilka pytan typu
"a co to" "a na jaką głębokość bedziesz kopać" ( to pytanie pojawia się zawsze" . Dołki zakopuje a jak widze jak np ktos w lesie zostawi po sobie dołem dostaje nerwicy. Panowie a co z dworkami zamieszkałymi ? Znam takie dwa jeden w Gawronach a drugi w Prądzewie i mam pozwolenie . Czy za to tez moge miec nieprzyjemnosci ?
Odpowiedz
#15
Prościej nie mogę powiedzieć: dworek, to dworek.
Zamieszkały, czy nie.
Prawo mamy w naszym kraju takie, a nie inne.
Pozdrawiam.
Magnes
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości