Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ace 250 kolejny raz
#1
Panowie dzisiaj rozbiłem sobie test na acera jak reaguje na różne materiały. Wszystko było w sumie ok ale podczas sprawdzania złota cos mnie zdziwiło ponieważ pokazało mi trzebią kreske od lewej strony. To był pierscionek i łańcuszek i nie wiem czy tu chodziło o wielkość czy o materiał z jakiego jest zrobiony. Panowie mam popsuty wykrywacz czy nie umiem czytac z wyswietlacza ? Jak odróżnić wielkość od materiału bo to jest razem i taki mały bałagan jest przez to . PROSZE O POMOC !!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
#2
Już dawno nie posiadam Garretta ( oczywiście był to okres błędów i wypaczeń), ale z tego co pamiętam, tego rodzaju testy na tym sprzęcie musisz potraktować z lekkim przymrużeniem oka. Jesteś skazany na kopanie absolutnie każdego koloru, który Ci brzęknie ( a i tak niejednokrotnie się może okazać, że to kawałek stali tylko z nieco większą masą), przy założeniu, że nie chcesz w perspektywie pominąć jakiegoś fajnego fantu. Jeżeli się nie mylę, istota dyskryminacji w detektorach metali tego typu sprowadza się do relacji poziomu przewodności elektrycznej do magnetycznej identyfikowanego materiału. Dlatego nie powinieneś operować schematem pojęciowym określonym na wykrywaczu ( przynajmniej przy tak uproszczonym systemie identyfikacji tego modelu, wyjdzie ci to przy polmosach).

Zatem jeżeli chodzi o wniosek, to jest doskonały wykrywacz, ale wskazania wyświetlacza musisz konfrontować z kilkuletnim doświadczeniem, tak jest identyfikacją rozmiaru przedmiotu oraz materiałem, z którego został on wykonany. Kopiesz każdy kolor, który brzęczy, konfrontujesz to ze wskazaniami, a potem z doświadczenia stwierdzisz, że i tak kopiesz każdy kolor.

pozdrawiam
witek
Odpowiedz
#3
No dobra snufkin ale co z 2 pierwszymi kreskami po lewo tzw złom tez kopać ?
Wiem ze wykrywacze sie myla ale kopanie kilkunastu dziur dla samych gwozdzi troche stresuje :-? a szukajac na polach niestety gwozdzi jest duzo a i na zlomie sie myli. Co robic ?
Odpowiedz
#4
Może ja Ci coś dopowiem.
Kilka miesięcy wstecz, "załatwiłem" sobie wejście na pole u gospodarza i zaczęliśmy je z kumplem czesać.
On ma co prawda Ace'a 150, ale miał ciekawe wskazanie. Otóż, maszynka wskazała mu na nikiel, a wyjął z bruzdy złotą obrączkę... pomijam tu już swoją frustrację, bo się też tam kręciłem, ale nawiązuję tu do tych Twoich odczytów.
Czyżby tak tu już z nimi jest?
Odpowiedz
#5
no wyglada na to ze tak... No nic bede po prostu wszystkie sygnły kopac. Nie wiem co jeszcze z tymi 2 po lewo bo niektórzy mówią zebym olal inni bym kopał ale walic połmetrową dziure dla polmosu albo podkowy jest bezsensem .
Odpowiedz
#6
Gdybyś uważnie czytał, to zorientujesz się, że moja wypowiedź dotyczyła sygnałów wskazujących kolor, natomiast już od ciebie zależy czy chcesz się bawić w all metal, czy nie. Z tego co pamiętam, a moja pamięć już nieco przyrdzewiała, że w sytuacji, której chcesz kopać militarkę, musisz się nastawić głównie na poszukiwania przedmiotów wytworzonych ze stali.

Także puentując, Twój wybór co Ty z tym wykrywaczem będziesz robić, grunt żeby nie mijało się to z obowiązującym prawodawstwem.

serdecznie pozdrawiam
witek
Odpowiedz
#7
dzieki
Odpowiedz
#8
Ważne też jak ułoży się dany przedmiot w ziemi... (myli się ,waha) i czasami rzeczy zardzewiałe (metalowe) na dużej głębokości nie dyskryminuje z Iron\Foil .Mam nadzieje że zrozumiale napisałem... Ja chodze na jewelery i chu** wykładam na te wszystkie gwoździe i odłamki. :yes: A tą obrączką to dziwna sprawa... :->
Odpowiedz
#9
ja tez jestem na jewellery a i tak mam gwozdzie i kapsle . Tego nie da sie uniknac chyba :?
Odpowiedz
#10
kapsli nie unikniesz "polmosy"... a gwoździe to widzisz "pordzewiałe dziadostwo" wywal może 3 "prostokącik" od lewej strony albo pobaw sie jeszcze dyskryminacją... Ja tak chodzę Smile
Odpowiedz
#11
ano widzisz dzisiaj latalem omiojajac lewa strone i mi takie cos wyskoczylo i nikt nie jest w stanie mi powiedzic co to jest. Pamientam byla iedys jakas stronka ze starymi pociskami i bylo cos podobnego ale jakos mi zaginal adres


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#12
mi to nie wygląda na pocisk... bardziej jakaś ??ozdoba?? nie mam zielonego pojęcia Smile Wczoraj znalazłem jakiś guzik Mówie wywale go, jakieś ścierwo. Kiedy wróciłem do domu i sprawdziłem co to może być okazal się guzikiem fizylierów lub jegrów pruskich... :wypas: zbieraj takie klamoty póżniej okazują się fajnymi rzeczami... :yes: :-D
Odpowiedz
#13
ja mialem podobnie z guzikiem ale to chyba smiec ... znalazłem i na pierwszy rzut nowy albo nic nie wart potem oczyscilem i pokazaly sie rozyjskie napisy na odwrocie . przod mosiadz lub miedz ale bez niczego a napisy cos kolo tego nie wiem jak znalesc te litery a po za tym na rosyjskim znam sie jak na rozbrajaniu bomb Tongue Zdjecia nie dam bo nie ma sensu ( za slaby aparat a i tak sie nie wylapie ) to idzie mnie wiecej tak ( wezcie poprawke ) te czarne to jest zle wybite i nie da sie odnalesc znaku


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#14
Z chęcia bym ci pomógł lecz nie mam pojęcia co tam pisze :nie: Tzn nie znam ruskiego... Smile spróbuj z pomocą alfabetu... :yes:
Odpowiedz
#15
Jazzman, jeżeli masz kłopot z rosyjskim, to pisz do Stelli.
Z pewnością pomoże.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości