Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nabój do identyfikacji
#1
Co do jest ? I od czego Big Grin


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Być może się mylę, ale wygląda to jak wahadełko.
Odpowiedz
#3
WIem to dla mnie tez za bardzo na militarke nie pasuje ale kiedys byla jakas stronka z roznymi rodzajami naboi z XIX w potrzebne mi to było do zidentyfikowania naboi jak się okazało od berdana... wracajac do głównego wątku chodzi o to że tam chyba było coś podobnego . Ale pewnosci nie mam dlatego się pytam.
Odpowiedz
#4
Na pewno nie jest to pocisk.Każdy rodzaj pocisku ma w odpowiednim miejscu odpowiedni kształt , czyli na dole płaski na górze tępo lub ostro łukowy.Poza tym wygląda mi to na czysty mosiądz.Robienie pocisków z samego mosiądzu było by zbyt drogie.Daj trochę więcej zdjęć i jakąś skalę.
Odpowiedz
#5
Magnes dobre spostrzeżenie z tym wahadełkiem... przychylił bym się do tej tezy... :yes: Smile
Odpowiedz
#6
juz wiem ze to nie nabój. Zaczalem czyscic i okazalo sie ze to mosiadz . Jakieś pomysły ? Ktoś sięz takim czyms spotkał ?
Odpowiedz
#7
Wygląda jak pion murarski - czyli w sumie rodzaj wahadełka. Mój dziadek miał podobny. Może jakiś cieśla zgubił...
Odpowiedz
#8
zgadzam sie to jest napewno pion murarski ;-) ;-) ;-) :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Odpowiedz
#9
Zawsze marzyłem op pionie murarskim Smile Tongue
Odpowiedz
#10
jazzman napisał(a):Zawsze marzyłem op pionie murarskim Smile Tongue
To z marzeń nici.
Wg mnie nie jest to pion murarski. W przy tego rodzaju pionach murarskich do podstawy powinno być zamocowane centralnie uszko lub haczyk, tak by szur wyznaczający linie pionową przechodził przez środek pionu. Zamocowanie sznurka ciężarka pokazanego na zdjęciu spowoduje że oś ciężarka nie będzie pokrywać się z osią sznurka. Ciężarek będzie wisiał krzywo i jego czubek nie będzie się znajdował w osi pionowej.
Wg mnie jest to ciężarek, który był ozdobnym zakończeniem np .sznurka do rozsuwania zasłon. Spotkałem się z czymś takim u swojej babci.
Leszek
Odpowiedz
#11
Ano nic. W każdym razie też marzyłem o ciężarku. hehe
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości