Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proxima tryb statyczny
#1
Witam kolegów. Od wczoaj posiadam tego rutusika ( nabytu u kolegi Restego).
Czy ktoś może chodzi z tym sprzetem na statyku?? Ten tryb jest mi obcy , co powinienem wiedzieć , ustawić , jakie sa wasze praktyczne spostrzezenia? pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Zasada działania jest podobna jak w każdym innym statyku.
Zerujesz detektor do gruntu i wysokości z jaką prowadzisz cewkę,
Każda zmiana warunków glebowych- zerowanie
Zmiana nasłonecznienia -zerowanie (np. przejście z lasu na nasłonecznioną polane)
Detektor jednakowo działa niezależnie od tego czy poruszasz cewką czy trzymasz ją w bezruchu (od tego nazwa satyki , w dynamice do działania wymagany jest ruch wzgledem przeszukiwanego podłoża )
Wrażliwy jest natomiast na zmiane wysokości prowadzenia sondy co często skutkuje sygnałem na wykrycie metalu (przy podniesieniu sondy ponad dostrojony pułap)
Świetny tryb do nauki równomiernego przesówania sondy nad ziemią :lol:
Możesz natomiast pytać użytkowników o ich indywidualne ustawienia PROximy ja tu nie pomogę bo używam tylko dynamiki więc nie mam swoich własnych nastaw do statyki
Reszta to praktyka w terenie i cierpliwość
To samo sie tyczy w tym wykrywaczy trybu jednoczesnego w skrócie mix
Odpowiedz
#3
Wlasnie chodzilo mi raczej o indywidualne ustawienia i porady
Gdzies wyczytalem : dyskryminacja na -40 , czulosc na 30
Odpowiedz
#4
W tym położeniu dyskryminacji masz ALL METAL, czyli tak jakby bez dyskryminacji ,ciągniesz wszystko jak leci :-) .
granica dla wykrywania żelastwa to :"0"
Odpowiedz
#5
Narazie podczas szybkiego testu pod miastem na dynamice kopalem tylko jednorodne mocne sygnaly , wycialem dyskr wybiorcza wartosci dla aerozoli , niestety polmosy daja takie sygnaly co monetki wiec zostawilem.
powiedz mi jak podchodzisz do niejednorodnych sygnalow , dla metali z roznych stopów . kopiesz je czy olewasz?
Co do statyki - pitpoint na niej działa?? Jak rozróznic wielkosc przedmiotu?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości