Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gazeta Lekarska
#1
Witam,
Poszukuje Gazety Lekarskiej z 1904 r. lub coś koło tego roku. Wie ktoś czy jest może gdzieś w necie dostępna lub ma ktoś na stanie ją ???
Proszę o odpowiedź Smile
Odpowiedz
#2
Niestety nie mam. Ale bardzo mnie zaciekawiłeś tym postem. A po co ci ona ?
Odpowiedz
#3
A planowałem napisać pewien artykuł związany z Historią Szadku, ponieważ od 1889 do 1904 r. właścicielem i redaktorem gazety Lekarskiej był sławnej sławy Szadkowianin z okolic Szadku, a dokładnie z Boczek - LEON NENCKI - społecznik, wybitny lekarz warszawski, brat Marcelego - polskiego lekarza, chemika, fizjologa.
Odpowiedz
#4
a szukaleś w federacji bibliotek cyfrowych, a może biblioteka uniwersytetu medycznego w łodzi?
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#5
Znalazłem coś takiego:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.polona.pl/dlibra/doccontent2?id=7822&from=&from=metadatasearch&dirids=1&lang=pl">http://www.polona.pl/dlibra/doccontent2 ... =1&lang=pl</a><!-- m -->
ale może jak jeszcze tam poszperasz, to natrafisz na jeszcze bliższe materiały Smile
Odpowiedz
#6
Dzięki za podpowiedź Bartku, jak mi się uda to tam poszukam.
Nie chodzi mi o książki to były normalne gazety wydawane, jak dziś Dziennik Łódzki, tylko może o mniejszym nakładzie i rzadziej.
No ale dzięki za pomoc, jak ktoś by jeszcze coś znalazł to pisać :yes:
Odpowiedz
#7
Kłopot w tym, że przejrzałem tamtejszy spis gazet/czasopism, które zawierają w sobie nazwę "gazeta"... i nie zauważyłem takiego?
Oczywiści, mogłem przeoczyć, bo spis był oparty na lokalizacjach a nie alfabetycznym spisie pism, to jednak...
A gdzie ona była publikowana?
Odpowiedz
#8
Jak mi się wydaje to w Warszawie, była wydawana.
Odpowiedz
#9
No, to powodzenia w szukaniu.
Link masz - reszta należy do Ciebie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości