Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DOL - Drogowy Odcinek Lotniskowy
#1
Mam kilka pytań odnośnie doli w naszym regionie.

a) Rososzyca - droga nr 710 - każdy raczej wie o co chodzi. Pytanie brzmi kiedy Rososzyca była ostatni raz w użyciu. Wiem że jedyny czynny w tej chwili dol to Kliniska

b) czy istnieją jakieś inne dol'e w naszym regionie? podobno jeden znajduje się gdzieś na południe od Rawy Mazowieckiej, natomiast drugi pomiędzy Szczercowem a Częstochową.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#2
Rososzyca za czasów PRL była używana do ćwiczeń na tym odcinku na który jedzie się jak w USA ;-)Raz na jakiś czas była zamknięta dla ruchu cywilnego (kołowego) w celu sprawdzenia możliwości. W którym roku po raz ostatni dokładnie ci nie powiem .Ze szczątkowych wspomnień jakie pamiętam to to iż jeszcze w latach 80 .Podobno do tej pory jest w spisie lotnisk awaryjnych.

P.S zobacz jaka tam jest nawierzchnia bez dziur itp.Jak po stole jedziesz WinkGdyby nie było to poco takie inwestycje na tym odcinku.Dla grzybiarzy?? Smile
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#3
Ostatnio jechałem tam 2 tygodnie temu. Kładli nową nawierzchnię na całej długości bo widać było że płyty jumbo zaczęły wychodzić od spodu.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#4
Nawierzchnię kładli od Rososzycy do DOL'u!
Dol na południe od Rawy Maz. znajduje się na drodze do Opoczna przez Inowłódz.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#5
Tak. Masz rację. DOL znajduje się w miejscowości Chociw przy trasie z Rawy na Inowłódz. Był przeznaczony jako awaryjny dla lotnisk w Glinniku i Nowym Mieście.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#6
Polecam <!-- m --><a class="postlink" href="http://pl.wikipedia.org/wiki/Drogowy_odcinek_lotniskowy">http://pl.wikipedia.org/wiki/Drogowy_odcinek_lotniskowy</a><!-- m -->
Pozdrawiam

tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości