Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z kanarkiem
#1
Witam.
Od dłuższego to czasu mam taki problem. Chodząc po glebach bagiennych mam bardzo często ślepe sygnały. Sygnał zalega niby na odległości 8+ ale po zdjęciu trawska znika. W trawie też nic nie ma. Widziałem już post Jazzmana ale w moim o czułość nie biega . Szczerze mówiąc to trochę drażni . W sumie to mnie spotyka na każdych polach. Ja robię coś nie tak czy to błąd wykrywacza? Miał ktoś jeszcze taki problem ?
Run Forrest ! Run !!!!!! - Jenny Curran do Forresta Gumpa ( jazz żadnych skojarzeń z tobą )
Odpowiedz
#2
A na jakim trybie wtedy chodzisz??
Pewnie na dyskryminacji. I właśnie dlatego tak sie dzieje. Przed zdjeciem trawy pokazuje kolor a po zdjeciu znika sygnal. Dzieje sie tak dlatego ze nawet zwykla stal moze dawac sygnal na kolor w zaleznosci od rodzaju gleby i stanu korozji. A po zdjeciu pewnej warstwy wykrywacz juz lepiej widzi dana rzecz czyli najczesciej zardzewiale zelazo i nie daje na nie sygnalu bo jest wlaczona dyskryma. Rada lepiej latac na All Metal i kopac tylko dobre sygnaly. I w takim przypadku jak pokazuje kolorek a po zdjeciu warstwy ziemi pokaze ze jednak sie zdecydowal ze pod cewka jest stal.
Pzdr
Odpowiedz
#3
Dokładnie tak jak limp83 mówi... może to być jeszcze jakaś mała rzecz lub za wysoka czułość :yes:
Odpowiedz
#4
No właśnie w tym problem że latam na All metal z wyłączonymi 2 kreskami od prawej :|
Run Forrest ! Run !!!!!! - Jenny Curran do Forresta Gumpa ( jazz żadnych skojarzeń z tobą )
Odpowiedz
#5
to jest tryb jewellery... (kolorek) Wyłącz wykrywacz, wyciągnij\włóż baterie i włącz piszczałe :-) Albo po prostu zaznacz na pasku dyskryminacji wszystkie pola... :yes:
PS: ja chodze z wyrzuconymi 3 kwadracikami od lewej strony... (dyskryminuje "sreberko") Smile
Odpowiedz
#6
Małe odgrzebanko, ale skoro już mowa o dziwnych odczytach...
Kiedyś kumpel trafił na fanta (Ace 150), stałem obok więc widzimy obaj - wskazuje na nikiel.
Dobra, szybka decyzja - kopać czy nie kopać - złapałem za szpadelek, dwa ruchy... a tu złota obrączka Smile
I teraz pytanie: czy to wina sprzętu, że tak wskazywał, czy czegoś innego?
Nie było okazji trafić na inne złoto, a własnego jakoś nie przyszło nam do głowy zakopywać Big Grin, stąd moje pytanie.
Ziemia sucha, trochę piaskowa, trochę gliniasta - zwykłe, zaorane pole.
Odpowiedz
#7
wszystko ok Wink To tylko zależy jak przedmiot leży... W zasadzie można powiedzieć tak, im mniejsza blaszka tym skala bardziej na lewo, większe rzeczy koniec skali, łuski obrączki środek. Identyfikacja tylko wielkościowa. Smile
Odpowiedz
#8
Dzięki, przekażę koledze Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości