Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coś na dobry humor
#1
Jeżeli chcecie się dobrze pośmiać z naszych wschodnich sąsiadów to zapraszam do przeczytania tej oto pozycji...
Sergiusz Piasecki - zapiski oficera armii czerwonej.

Jest to pamiętnik oficera rosyjskiego. No chyba nic nie trzeba dodawać :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Książka jest ogólnie dostępna ale jeżeli nie ktoś nie jest pewny czy chce ją czytać to mogę wysłać jakieś krótkie notatki
Run Forrest ! Run !!!!!! - Jenny Curran do Forresta Gumpa ( jazz żadnych skojarzeń z tobą )
Odpowiedz
#2
Książka wyśmienita tyle, że to NIE jest PAMIĘTNIK, ale powieść w formie pamiętnika!!!, a to mimo wszystko wielka różnica.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://pl.wikipedia.org/wiki/Zapiski_oficera_Armii_Czerwonej">http://pl.wikipedia.org/wiki/Zapiski_of ... _Czerwonej</a><!-- m -->

ps. ja bym polecił jeszcze "Kochanka wielkiej niedźwiedzicy" i "Bogom nocy równych"
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#3
No racja. Zapomniałem dodać hehe . W każdym razie wyśmienicie napisane Smile
Run Forrest ! Run !!!!!! - Jenny Curran do Forresta Gumpa ( jazz żadnych skojarzeń z tobą )
Odpowiedz
#4
Hubalczyk napisał(a):No racja. Zapomniałem dodać hehe . W każdym razie wyśmienicie napisane Smile

Książka jednocześnie przesmieszna jak i głeboko tragiczna. Nie zapomne jak płakaliśmy ze smiechu czytając fragment cyt. z pamieci "Czołg po nim przejechał ale nic mu sie nie stało bo droga była wklęsła", sławna sprawa dzwoniącego w plecaku budzika i aresztowania księdza pod zarzutem posiadania bomby (termos).
"Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy" też świetny.
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości