Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Identyfikacja monety
#1
Ma wielkość mniej więcej 1 grosza. Po drugiej stronie widoczny resztki profilu jakiegoś króla. a TO CO NARYSOWAŁEM NIE JEST MOŻE IDEALNE ale nigdy nie miałem talentu do rysunków Sad
Herbik w środku jest wypełniony czymś ale patyna uniemożliwia mi narysowanie co i jak. nad nim jest coś jakby korona ale nie jestem pewny. O dziwo dobrze zachowała się jedynie data .

PROSZĘ O POMOC !!!!!
i z góry dziękuję :-P


Załączone pliki Miniatury
   
Run Forrest ! Run !!!!!! - Jenny Curran do Forresta Gumpa ( jazz żadnych skojarzeń z tobą )
Odpowiedz
#2
uuuu... trochę mało tych informacji... może powiesz z czego jest wykonana?? A data to 153?? :-> przydało by się zdjęcie.... :kwasny:
Odpowiedz
#3
jeżeli nie zauważyłeś tam jest data 1753 :zdziwko: Mało informacji bo więcej ich nie mam. Moneta jest mocno zniszczona, chyba miedziana. Na pewno nie z Polski bo wtedy były inne monety.
Run Forrest ! Run !!!!!! - Jenny Curran do Forresta Gumpa ( jazz żadnych skojarzeń z tobą )
Odpowiedz
#4
Z tego malowidła ciężko coś powiedzieć... :-> A awers monety jest mocno zniszczony?? Zobacz może tu... <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.poszukiwania.pl/portal/modules.php?name=Content&pa=list_pages_categories&cid=3">http://www.poszukiwania.pl/portal/modul ... ries&cid=3</a><!-- m -->
Odpowiedz
#5
Jest zarys portretu król/cara/cesarza ale słabo widoczny. Dzięki za link Smile
Run Forrest ! Run !!!!!! - Jenny Curran do Forresta Gumpa ( jazz żadnych skojarzeń z tobą )
Odpowiedz
#6
Kolego

Gabaryty monety, data i to coś co stworzyłeś pod spodem wskazują na szeląga Augusta III Sasa

AUGUSTUS III REX POL

EL SAX 1753


pzdr
Gdy wytniemy ostatnie drzewo i zatrujemy ostatnią rzekę odkryjemy nagle, że nie można jeść pieniędzy.
Odpowiedz
#7
Artiwu masz rację. Zacząłem ją szorować i mi się ukazało. W każdym razie dzięki za pomoc
Run Forrest ! Run !!!!!! - Jenny Curran do Forresta Gumpa ( jazz żadnych skojarzeń z tobą )
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości