Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okopy z I wojny na wschodnich i południowych obrzeżach Łodzi
#1
Ostatnio znajomy podał mi informację że na przełomie 1944/1945 w trakcie przygotowań do obrony, Niemcy mieliby wykorzystać pozostałości okopów z roku 1914.
Czy ma ktoś z was zmodyfikowaną mapę np: 1:50 000 z pozycjami z roku 1914 na wschodnich rubieżach Łodzi? Nie chodzi mi o dokładność co do 1 m ale żeby było to nałożone na jakąś mapę.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#2
Mapką nie dysponuję, a z tego co się dowiedziałem w Lesie Łagiewnickim były ponoć jakieś niezbyt gęste umocnienia przy ulicy Okólnej (koło Modrzewia) i przy Stykowskiej wiem że wychodzą w pewnych miejscach łuski czeskie z 36. Okop między Strykowską i Rogowską był ponoć obsadzony przez Niemców w 45. Są też informacje, że przy Wycieczkowej na północ i południe oraz po tej samej stronie co szpital były prowizoryczne umocnienia niemieckie (ktoś nawet słyszałem w Łagiewnikach znajdował łuski od Stg44). I jeszcze przy skręcie Wycieczkowej w Okólną (jak jeździ 51) są jakieś doły i rowy szerokie (biegnące z północy na południe - przeciwczołgowe?). Wszystko znajduje się przy stawach. Jak byłem przy stawach widziałem jakieś zejście na doł, wybetonowane ale tylko 1 m głębokości pionowo w dół (reszta zasypana). Był to kwadratrowy otwór z drabinką o stalowych stopniach.
...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości