Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linia frontu w Łęczycy
#1
Siemanko !
Panowie/Panie mam problem. Otóż przeglądając gazetke historyczną trafiłem na mapkę . Chodzi tu o mapę Bitwy pod Kostiuchnówką. Jest na niej zaznaczona Łęczyca. Dokładniej linia frontu naznaczona obok Łęczycy. VCzy ma ktoś szersze informacje na ten temat ? CHodzi o miasta, wsię przez które przebiegała ona dodam że ta linia frontu jest zaznaczona datą 29 VII 1914. PROSZĘ O POMOC !!!!
Run Forrest ! Run !!!!!! - Jenny Curran do Forresta Gumpa ( jazz żadnych skojarzeń z tobą )
Odpowiedz
#2
Kostiuchnowka (ta znana z I wojny) jest na Wolyniu...
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#3
Wiem wiem tu chodzi o to że na mapie na której była opiisana ta bitwa "zahaczono" o Łęczycę. Są tam widoczne właśnie linie frontu które przebiegały we wcześniejszym czasie przez Polskę i jedna przechodzi przez Łęczycę. Postaram się zeskanować mapkę
Run Forrest ! Run !!!!!! - Jenny Curran do Forresta Gumpa ( jazz żadnych skojarzeń z tobą )
Odpowiedz
#4
Jeśli chodzi o mapę to rzeczywiscie pod Łęczycą doszło do starć z Rosjanami w 1914 w październiku i walczył tam II batalion 1 pp Legionów. Data 29.X. 1914 r. a nie 29.VII.1914 r.
Odpowiedz
#5
Polecam "Ziemia Łęczycka żołnierzom niepodległości" Łodź 1937, a tam wspomnienia Mieczysława Norwida-Neugebauera, oraz wspomnienia mieszkańców Łęczycy.
Pozdr.
L.
Odpowiedz
#6
Również polecam książkę o której wspomniał Leszek. Powinna udzielić wyczerpującej odpowiedzi.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#7
Wydawnictwo reMEDIA wydało książeczkę "Walki w okolicach Łodzi 1914 r. Relacje uczestników i świadków" Łódź 2007, w której zamieszczone są relacje i wspomnienia dotyczące Łęczycy i okolic.
Pozdrawiam
L.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości