Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PROSZĘ O POMOC !!
#1
WItam.
Pierwszy wypad w tym roku...
Znalazło się kilka kopiejek ale i te trzy fanty.
Po lewo to chyba orzełek bo skrzydło ma, na drugim jest guzik. Cywilny ale jestem ciekaw który wiek oraz to trzecie. Piesze jest na nim napisany skrót SZ.P.M.S .

Z góry dziękuje za pomoc !!!!


Załączone pliki Miniatury
   
Run Forrest ! Run !!!!!! - Jenny Curran do Forresta Gumpa ( jazz żadnych skojarzeń z tobą )
Odpowiedz
#2
Z kształtu tego trzeciego wnioskuję, że w części lekko odstającej od okręgu całości widać dwie dziurki, prawda? Jeśli jest tak - to znalazłeś plombę Smile
Odpowiedz
#3
Niestety nie ma dziurek. .
To coś jest miedziane... i okazało się że nie pisze tam SZ.P.M.S tylko C.Z.P.M.S pod tym napisem chyba jakaś gwiazdka jest

Wrzucam fotki może pomogą...


Załączone pliki Miniatury
   
Run Forrest ! Run !!!!!! - Jenny Curran do Forresta Gumpa ( jazz żadnych skojarzeń z tobą )
Odpowiedz
#4
to jest pewnie zwykła plomba... co tu dużo gadać!! Smile Smile Smile
Odpowiedz
#5
mi tez wydaje sie ze trzecie zdjecie to poprostu plomba... aczkolwiek troche spłaszczona ? :mrgreen:
Odpowiedz
#6
Jeśli jest to plomba, to skrót C.Z.P.MS - Centara Zaopatrzenia Przemysłu Mięsnego. W gospodarce centalnie sterowanej było takie cudo.
Leszek
Odpowiedz
#7
Plomba, tylko z blaszki.
Ładne makro. Daj jeszcze takie same na pozostałe fanty.
Zakładam, że doczyściłeś je nieco, prawda?
Odpowiedz
#8
Udało mi się takie.

Dzisiaj był drugi tom. hehe
NO łuski łuski i jeszcze raz naboje od berdana :lol: . Ale udało mi się upolować takie 3 znajdki.

Medaliki są aluminiowe ale chyba przedwojenne. Mam nadzieje.
I powiedzcie mi Panowie co to u licha jest ? Mam dwa takie są z ołowiu.


Załączone pliki Miniatury
                   
Run Forrest ! Run !!!!!! - Jenny Curran do Forresta Gumpa ( jazz żadnych skojarzeń z tobą )
Odpowiedz
#9
medalik (ten ostatni) mam tak sam... zwykły szkaplerz Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości