Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumowy "chomik "
#16
Jako że rok 2012 można już prawie uznać za zakończony proszę zarząd stowarzyszenia o przygotowanie na forumowego chomika krótkiego opisu podsumowującego kończący się rok Cool
Odpowiedz
#17
Nie jestem członkiem zarządu ale jako element Smile komisji rewizyjnej oraz administrator mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Opis podsumowujący rok, będzie przedstawiony na zebraniu. Do zebrania jeszcze trochę czasu pozostało. Z drugiej strony jeżeli jest to Chomik "forumowy", to w jakim celu ma tam być umieszczone podsumowanie roku działalności Stowarzyszenia? Taki opis zostanie zamieszczony najpierw w serwisie "Grupy Łódź", tam gdzie jest jego miejsce. Później mogę go Tobie udostępnić i zamieścisz go na Chomiku.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#18
(10-01-2013, 09:52)gunship napisał(a): ..... Z drugiej strony jeżeli jest to Chomik "forumowy", to w jakim celu ma tam być umieszczone podsumowanie roku działalności Stowarzyszenia? .....

Głownie dla tego że po pierwsze forum należy do stowarzyszenia , po drugie 95% fotorelacji zamieszczanych na chomiku jest z akcji, wypraw czy imprez w której brali udział członkowie stowarzyszenia .

Poprzednie lata były opisywane przeze mnie i Piotrka, ale teraz ani ja ani on nie jesteśmy członkami stowarzyszenia więc żeby nie było że ktoś " z poza " przygotowuje opis czy komentarz.
Odpowiedz
#19
Od tego jest serwis stowarzyszenia. Chomik to dysk wirtualny do przechowywania danych a nie serwis informacyjny. Przechowywanie zdjęć i wymienianie plikami - do tego jest stworzony ale nie do zamieszczania informacji o działalności Grupy.
Gdy powstanie oficjalne sprawozdanie, zostanie zamieszczone na stronie. Każdy zainteresowany odwiedzający serwis, będzie się mógł z nim zapoznać.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#20
Resty, chcesz robić duplikat strony firmowej? Na serwerze, który kompletnie się do tego celu nie nadaje pod każdym względem?
Czynienie zeń głównego źródła informacji o Stowarzyszeniu to już chyba lekka przesada.
Zdjęcia? Zgoda. Póki Chomik leży z papierami w cypryjskiej skarbówce, nic mu się w Polsce nie stanie i niech fotografie też w nim sobie leżą - ale podsumowania? Sprawozdania? Po co to tam komu?
(10-01-2013, 15:44)gunship napisał(a): Od tego jest serwis stowarzyszenia.
Nic dodać.
Odpowiedz
#21
No cóż chomik na tą chwilę i tak jest najszybszym i najpełniejszym źródłem informacji z uwagi na częstsze aktualizacje.
I o jakim duplikacje Xanadu pitolisz ???
Porównaj sobie treści tu oraz na fejsie z chomikiem i dopiero mów o duplikatach czy klonach.
Nie rozumiem waszej niechęci do innego " niż słuszny" kanału informacji .
Gdy na którymś zebraniu była mowa o złożeniu konta na chomiku każdy gadał że dobrze ,bo każdy kanał żeby dotrzeć do ludzi jest dobry wtedy nikt nie był przeciwny.

Poza tym moja prośba dotyczyła nie sprawozdania (które defakto nigdy nie było nigdzie umieszczane) a napisania krótkiego podsumowania poprzedniego roku tak jak to było robione w poprzednich latach .
Odpowiedz
#22
To poczekajmy na podsumowanie, umieści się i tu i tu i po problemie.
Odpowiedz
#23
(11-01-2013, 22:34)limp83 napisał(a): umieści się i tu i tu i po problemie.
Tylko po co? Gun chyba już wyklarował kwestię zamieszczenia tekstu.
Chomik to tylko magazyn fotografii, a nie gazetka ścienna.

Temat wyczerpany.
Odpowiedz
#24
Xanadu ty widzę jako nie członek stowarzyszenia masz jak zwykle najwięcej do powiedzenia - chomika też chcesz kastrować jak forum??
Klikając na konkretny rok z lat poprzednich w galerii chomika zobaczysz o jaki straszny opis mi chodzi i dziwie ci się że tak mocno o to bijesz pianę.

Fakt do informowania jest serwis forum tylko że nie spełnia swoich zadań z braku szybkich aktualizacji lub w ogóle braku informacji ale to już nie mój problem tylko stowarzyszenia ja robię swoje i staram sie to robić w miarę rzetelnie niezależnie od kąśliwych uwag oponentów.
Odpowiedz
#25
(12-01-2013, 00:34)Xanadu napisał(a): Tylko po co?

Po to żebyś miał jak zwykle najwięcej do powiedzenia.
Jak Resty ma taka wolę by wrzucić tam takie informacje to niech to zrobi jak gotowe będzie podsumowanie.
Bez sensu bijesz piane. A teraz wytnij swoje posty jak zwykle to robisz bo nie wnoszą nic do tematu, a wręcz są przyczynkiem do bezsensownej dyskusji.
Odpowiedz
#26
Macie jakąś obsesję z tym chomikiem i zamykanymi tematami?
To normalne zjawisko na forach, nie rozumiem waszego zacietrzewienia.
Resty, koniecznie chcesz robić z siebie pokrzywdzonego, bo Gun nie chciał ci dać tekstu, żebyś mógł powiesić go na swojej zielonej ściance - i o to rozkręca się ta kołomyja.
Bo on nie dał, drugi go poparł to jeszcze zacznijmy mu pluć w oczy honorem albo pomyśl_co_by_było_gdyby_miał_dostęp_do_tamtego_działu i tak dalej.

Co to za wiejskie ploty? Resty, zaczynasz wzbudzać we mnie odruchy wymiotne, jak na widok każdego forumowego trolla.
Zaczynasz wzbudzać flame, za każdym razem gdy coś ci nie jest na rękę.
Zapamiętaj sobie jedno: tupanie nóżkami i plotkowanie z kolegą Limpem na innych wątkach nie wpływa pozytywnie na naszą znajomość. Lichutką, bo lichutką, ale jakąś tam znajomość.
Brak ci obycia z netykietą, kolego. Forum owo nie jest również twoich podwórkiem, na którym będziesz sobie brykał do upojenia.
Pisałem ci już kiedyś - trzymaj się zasad, albo znowu będzie płacz.
Najwyraźniej trzeba ci o tym sporadycznie przypominać.

Limp, pisząc o chonorze, w raporcie - zastanowiłeś mnie nieco... Ty wiesz, czym jest honor? To spójrz w lustro i wytrzymaj tak pięć sekund.

Temat pozostanie zamknięty.
Odpowiedz
#27
Resty trzymasz się tego Chomika jak rzep psiego ogona. Wkurza mnie to że zaczynasz duplikować zawartość forum i serwisu. Zdaję sobie sprawę że jedno jak i drugie nie jest idealne i wymaga kilku zmian zarówno jeżeli chodzi o szybkość aktualizacji i kosmetykę. Nadal będę trwał przy swoim, że Chomik to wirtualny dysk do wymiany plików a nie serwis informacyjny. Jeżeli masz informację którą się chcesz podzielić, prześlij mailem to ją zamieszczę.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#28
No na pewno nie będę pitolił o pierdołach na Fejsie to nie moja domena i trochę osób podziela moje zdanie.
Zajmuje się chomikiem więc staram się żeby było chociaż tam wszystko jak najbardziej aktualnie z możliwie największą ilością informacji - CO WIDZISZ W TYM ZŁEGO!!
Chomik ma też swoje narzędzia które skwapliwie wykorzystuje także do popularyzacji naszego hobby i działań jakie są podejmowane przez nasza środowisko i jak na razie świetnie spełnia swoje działania.
Czy to cię tak bardzo boli?
Ty nie masz czasu zająć się serwisem tu, to czemu starasz się blokować coś co kto inny robi z zaangażowaniem?
Moja prośba o krótki opis działań w 2012 roku była skierowana do zarządu właśnie z uwagi na ciebie żebyś nie powiedział że opisuje działanie n.in. stowarzyszenia nie będąc jego członkiem.
Dziwne że jak Xanadu robił składkę na mapy "W imieniu stowarzyszenia" to nic nie mówiłeś , a zgody na to chyba od zarządu nie miał.
Uznaj więc że mój post z 31 grudnia z prośbą o opis przygotowany przez kogoś z zarządu był dla mnie formą asekuracji .
Opis o który prosiłem można sporządzić w kilka minut na podstawie wybranych folderów z 2012 roku tylko teraz chodzi bardziej o to kto go zrobi niż co będzie zawierał.

Do wypowiedzi Xanadu nie będę się odnosił bo to co napisał może świadczyć tylko o nim. Każdy kto czyta ten wątek może sobie sam opinie wyrobić ,a w chodzenie z nim w dyskusje zbacza tylko z tematu .
Odpowiedz
#29
W odpowiedzi na twój post:
- Facebook jest od jak to nazywasz "pitolenia". To że Ty oraz kilka osób z tego nie korzysta, nie znaczy że Facebook nie istnieje.
- Nie widzę nic w tym złego, i mnie to nie "boli". Chwali się taką aktywność, i byłbym głupkiem gdybym bronił aktywności. Chodzi mi tutaj o formę jaką jest Chomik.
- Piszesz że nie mam czasu zająć się serwisem. Owszem, nie mam czasu zająć się nim tak jakbym mógł ale dlaczego nie możesz mi w tym pomóc, np. przesyłając np gotową informację do zamieszczenia? Wydaje mi się że w tym wszystkim tak naprawdę nie chodzi o promowanie i informację o działalności o Stowarzyszeniu, tylko nie obraź się, promowanie Ciebie jako firmy. Z tego co wiem nie należysz do "Grupy Łódź" ale zachowujesz się jakbyś ciągle należał. Zdecyduj się czy występujesz jako Wiktor "Resty" Stusio, członek "Grupy Łódź", czy Wiktor Stusio właściciel firmy, użytkownik Łódzkiego Forum Eksploracyjnego i pasjonat hobby.
- ciekawe gdy odpalę galerię dla użytkowników forum i stowarzyszeniowy serwer FTP, będziesz też tak oponował za Chomikiem?

Ja rozumiem, że "Chomik" jest łatwy, prosty i przyjemny ale nie jest odpowiednią jakościowo usługą dla naszego Stowarzyszenia. Chomik ma teraz cały czas niepewną sytuację prawną. Gdy dobiorą się im do "tyłka", dane które masz na swoim koncie możesz stracić bezpowrotnie.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#30
Wreszcie zaczynasz gadać z sensem. Big Grin
-To jaka formą jest chomik nie ma znaczenia dopóki spełnia swoje zadanie , gdyby nawet dać takie informacje na Pudelka i czy inne G i spełniało by to zadanie promocyjne to też bym to popierał.
Nie obrażam sie tylko wskaż gdzie w folderach chomika ja sie promuję pod nazwą GRUPALODZ ?Jaki to by miało sens?
Nawet tutaj nie zaglądam na dział sprzęt (który jak by nie było umarł) tylko info daje na inne fora żebyś nie powiedział że informując o początku czy końcu promocji PRODUCENTA ja się reklamuje.
O reklamie firmy były luźne rozmowy i obiecanki po zlocie , bo jak wiesz też sporo w to zainwestowałem , same telefony i paliwo to około tysiąca zł.
niestety uznaliście że to sie nie liczy ,że za to nie należy się żadna reklama - trudno dla mnie w sumie ważniejsza była satysfakcja z udanej imprezy.

To że nie jestem członkiem nie oznacza wcale że nie mogę działać niezależnie, na korzyść i dla propagowania stowarzyszenia - to może ci potwierdzić niejedna osoba która kupowała u mnie sprzęt - wielu jest teraz członkami lub zamierza się zapisać.
Widzę że nie wyobrażasz sobie że ktoś może to robić bezinteresownie.
Piszesz że zachowuję sie jak bym nadal należał do stowarzyszenia jednak zawsze w rozmowach podkreślam że nie należę ,a działam jedynie jako zaprzyjaźniona osoba.
I teraz jeszcze sprawa materiałów i ich dostarczania.
Jak dobrze wiesz nieraz mimo dostarczenia do ciebie materiałów i tak trzeba się dopominać o ich umieszczenie , w przypadku chomika to ja was męczę o materiały które i tak ciężko od niektórych wydobyć .

Za chomikiem nie oponuje tylko go propaguje ,tu od 2 lat nie mogę się doprosić guziczka przekierowującego mimo że na chomiku jest link do naszej strony i do You Tube stowarzyszenia

O galerii dla użytkowników mowa też jest już od paru lat i na tym koniec.

O tym że chomik może zostać zlikwidowany też wiadomo bo to może spotkać każdą stronę dla tego tak jak Xanadu mądrze pisał na poprzedniej stronie tematu warto żeby ktoś to archiwizował dodatkowo w innym miejscu .
W tej chwili jest już tego około 140 GB podejmie się ktoś?

I ostatnia sprawa przeczytaj uważnie komunikat który wisi od września na pierwszej stronie naszego chomika:
" Aktualizacja chomika spowolni Smile W OCZEKIWANIU NA PRZYCISK PRZEKIEROWANIA Z NASZEJ STRONY GŁÓWNEJ ORAZ OSOBĘ ZE STOWARZYSZENIA CHĘTNĄ GO POPROWADZIĆ .

PRZY BRAKU TAKOWEJ Z KOŃCEM WRZEŚNIA KONTO NIE BĘDZIE NA BIEŻĄCO AKTUALIZOWANE."

Może mało składne ale wiadomo o co chodzi.
Podjąłem się prowadzić chomika więc to robię ale nie mam oporów żeby to przekazać innemu członkowi Grupy.
Mimo zapowiedzi rzadszych aktualizacji w sumie jest wszystko jak najbardziej na czas dodawane.

a i jeszcze jedno występuje jako resty Łódzki sprzedawca wykrywaczy zaprzyjaźniony z Grupą Łódź - chyba że ta przyjaźń zostanie odrzucona większością głosów SmileBig GrinTongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości